| TheBoxer a întrebat:

Deci la Minecraft am unelte de diamant(sabie tarnacop lopata si topor) pe survival care au o viata si cand minez cu ele le scade pana se distrug... pot sa le refac acea viata... daca da cum?

Răspuns Câştigător
| кяιѕ a răspuns:

'Viata" aceea se poate reface cu tabla de inbunatatire(ca sa dureze mai mult, adica bonusuri) Sper ca te-am ajutathappy

5 răspunsuri:
| TheBoxer explică:

Stiu ca asa se face joc bine minecraft oh go on dar nu stiu daca pot sa le refac

| кяιѕ a răspuns (pentru TheBoxer):

'Viata" aceea se poate reface cu tabla de inbunatatire(ca sa dureze mai mult, adica bonusuri) Sper ca te-am ajutathappy

| cineva11111111 a răspuns:

Poti repara unelte din acelasi material punand 2 in crafting tabel(nu stiu sigur cum se scrie)si obtii unul cu viata ambelor unelte combinate

| кяιѕ a răspuns:

Salut,prietene! La minecraft atunci cand "viata" uneltelor scade inseamna ca ele se vor strica ceea ce inseamna ca trebuie sa iti pregatesti din timp altele noi, adica sa le fabrici(de ex: topor-2 diamante si 2 bete). Bafta in continuare!

| andyminecrafter a răspuns:

Daca pui doua stricate iese una reparata.

| Kristoff a răspuns:

Salut. In minecraft exista si nicovala (anvil) care te ajuta sa repari anumite unelte si arme, dar depinde de care minecraft ai.