| Sergiuanonim a întrebat:

Sall, Vreau saii spun unei fete ca o plac, dar nu stiu cum

Răspuns Câştigător
| Anonima0000000000 a răspuns:

Buna poti sa ii zici asa: cea mai buna prietena a ta (tu ii spui numele) mi-a zis ca ma placi! si tot tu zici esti f draguta si te plac si eu!;* succes!

7 răspunsuri:
| sappy a răspuns:

Pana te hotarasti tu deja este cu altu(poate asta te motiveaza sa nu mai pierzi timpul)!

| AirănMeidăn a răspuns:

Prima data invit-o undeva, la o cafenea, intr-un pub, ceva. Daca nu ai mai iesit cu ea niciodata, ai grija sa nu ii spui ca o placi din prima intalnire, ar fi destul de ciudat. Iesiti macar de vreo 2-3 ori
Apoi ii spui pur si simplu ca e de treaba si draguta si ca o placi, iar la sfarsitul intalnirii imbratiseaz-o

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Ai grija sa fiți numai voi doi si când sunteți singuri, o întrebi așa: Tu ma placi?
Cu siguranță o sa spună nu chiar daca si ea te place si tu sa zici: Pai eu te plac.
Si de acolo lucrurile vor merge de la sine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii sincer cu ea, spune-i pur si simplu ce simti, dar inr-un loc retras, in care sa fiti numai voi doi. Sa nu folosesti cuvinte cum ar fi "Papusa" sau "Pisi" ca nu sunt acceptate. Spune-i cu cuvinte din inima.

| AnduMaria1984 a răspuns:

Hei. Pai,iti zic ce fac eu in situatia asta. O poti face sa se prinda singura ca o placi; poti sa pui pe un prieten sa ii zica, si daca fata te intreaba daca e adevarat, zici da; daca nu esti rusinos, vorbesti cu ea si ii spui ca iti cam place de ea, adica ii spui direct big grin laughing nu prea stiu sa explic...
Te descurci tu. Bafta :*

| madagaskar a răspuns:

Spune-i ceva de genul: Esti ft draguta si te plac! Nu stiu daca este reciproc, dar vreau sa stii ca daca vei avea nevoie de ajutor poti apela la mine!"
Dar in general asta depinde de fata si de tine.
Principalul nu fa mult teatru!

| random4question a răspuns:

Pai nu ii spui ca o placi. Mergi la ea si ii spui ca e draguta si ii ceri numărul de telefon ca sa iesiti undeva.