Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2777413intrebari
Kurtmann
Ultimele intrebari
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
19 Oct
SATI 324.149AFISARI
169.099VIZITE
149.291V. UNICI
16 Iunie 2011
Sellak intreaba:

Sallut TPU. dati-mi si mie niste statusuri de tristete, suparare. Cele mai faine si mai multe funda si vot.

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • Raspuns castigator
    16 Iunie 2011 22:06
    AndrikNebunik a răspuns:

1) Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schitzeze un zambet atunci cand esti trist."

2) Chiar de-ar fi greu,tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme.tot as glumi!pentru ca stii.viata e

grea si lumea e rea.cum as putea sa rezist,daca nu m-as purta asa!

3) .invat sa plang fara lakrimi,sa admir cu maska indiferentei pe chip,sa sufar razand de fericire,am oferit

dragoste acolo unde trebuia sa ofer indiferenta!

4) Le pui conditzii , la totzi care t vor

Uitete dar nu atinge , si uite-asa tu ii omori

Fermecator , ai un zambet criminal

Si fundu' ala ar trebui sa fie ILEGAl

Este extraordinar mersu' ala intepat

Iese din normal mersu' ala elegant

Stii prea bine , la tot ce ma refer

Graviteaza toti in juru tau fara vreun reper

Ash vrea sa-ti cer, sincer un autograf

Semneaza , Domnïshoara care te-a dat peste cap !

5) totul trece . asa se spune .dar nimic nu trece fara sa lase urme !"

6) Ea a fost mereu langa mine cand restul m-au lasat

Si a fost mereu cand toti pe la spate m-au acuzat

Ea m-a ajutat incet incet sa devin ce sunt acum

Si tot ea mi-a aratat care este cel mai bun drum

7) "Sa Te |nTorc| |napo| n’am Sa Te rOg…Ma| Bn Sufar Sh Plang O V|ata`nTreaGa sH BlesTem ca De tOt

PraFul Sa sE aLeaGa.;("

8) Daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge , uite`o dupa putin timp : zambeste si e dulce "

9) si totusi stie cum sa faca,cum sa ma tzina,Ca atunci cand e cu mine sa ma simt ca o regina:X"

10) daca pana acum ma gandeam daca e bine sau nu ceea ce se intampla,acuma nu ma mai intereseaza.stiu ca

te iubesc si asta e tot ce conteaza te iubesc

11) lumea spune ca nu poti zbura. e o minciuna, nu crede in ea !

12) Stiu ca vreau iluzii dar nu-mi pasa, Daca sunt fericita nu conteaza."!

13) "Fi parsiva atunci cand crezi ca lumea te iubeste. Invata sa intorci spatele cand nu esti pretuita.

Invata sa stii sa te faci respectata, chiar daca nu toata lumea te inghite.

14) si ce daca e lumea rea ma ajuta sora mea si la rau da` si la bine nu...

• 4 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 16 Iunie 2011 22:02
    LeXyŞiPunctt a răspuns:
    Cum sa faca Cineva Problema asa de grea.Sa ne supere pe noi... Sa ne certam intre noi.Eu te iubesc Orice ar fi si eu vreau ca tu sa sti.SORA MEA. MEREU VEI FI !

Cand mi-a fost greu`! Ea nu m`a lasat! A fost cu mine si m-a ajutat!:X

Ele ma iubesc,ele ma`nteleg ! Ele sunt surorile mele si mi`o dovedesc ! va iubesccc "

Am o sora ca-n poveste o iubesc si ma iubeste.Fara mine nu traieste .Nici eu nu pot fara ea Te IuBeSc...( aici scrii numele sorei tale)... Mea

Si la greu da si la bine:X ai fost alaturi de mne:X
    Si cand ceva ma durut ai fost singura ce m`a crezut:X

Dar pentru ce sa fim prietene daca nu ne comportam cum trebuie?N-ai inteles ce ma doare si continui sa ma ranesti. Hai sa uitam ca eu am existat
    `. Ea E Langa Mine Cand Problemele Sunt Multe . Si Tot Ea E Singura Care Are Rabdare Sa Ma Asculte . Te Iubesc Si Punct! .

.si ce daca e lumea rea ma ajuta sora mea si la rau si la bine nu se desparte de mine

.Noii`2`am`facuut`un`legamant` Cat`voom`traii`pe`pamanth` Nimenii`sa`nu`ne`desparthaa` Nikiodataa`nikiodata`
    .Tot ce ai auzit de noi stii ca nu e adevarat, hai lasa-ne pe noi sa-ti aratam cum suntem defapt ;X
    .La` bIne~ shy L~a rau`! e Ea e cu MinE~ meReu`!>>. THe yUbesk`! >

.Acum a venit` si randu` meu` am` grija` d ea asa cum a facut ea mereu`.

Ea ma iubeste,ea ma`ntelege ! Ea e sora mea si mi`o dovedeste ! Te iubesccc "
    Tu esti prietena mea,eu sunt prietena ta.De 8 ani nu ne-am certat,de 8ani am fost alaturi una de cealalta.Cu tine am ras prima data,cu tine am plans prima data.Intr-un cuvant: Tu esti si vei ramane intotdeauna prietena mea…In concluzie Te Iubesc
    Prietenie înseamnă să fii alături de prieteni nu când au dreptate, ci când greşesc
    Un prieten este cineva care are aceeasi dusmani ca si tine
    Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat. (True friends are hard to find, harder to leave and impossible to forget.)
    Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina...
  • Raspuns utilizator suspendat
  • 16 Iunie 2011 22:09
    BoBoMuSic a răspuns:
    M-am asezat pe genunchii singuratatii mele… Sunt aici, caci acolo unde as vrea sa fiu nu sunt… Azi e doar o zi din sirul nesfarsit al tristetilor mele… Mi-ai spus ca ma iubesti, acum imi arati ce putin… Ce soare trist! ieri parca era mai vesel…a! nu ieri! de mult… tare de mult…
  • 2 Mai 2013 16:06
    LexuDeea a răspuns:
    1. Regret ca esti departe / si nu te pot vedea / dar te am mereu aproape / in inimiora mea

2. Maine vei regreta ca azi mi-ai spus adio si ma vei cauta, crezand ca eu inca te astept..vei cauta disperat sa-mi gasesti iubirea, insa doar cand ma vei gasi vei realiza ca ai cautat ceva ce a murit demult vei plange atunci cum am plans si eu, dar va fi prea tarziu

3. Singura, fata in fata cu noptile si cuvintele

4. Spune-i ca l-am uitat, spune-i ca nu ma mai gandesc la el, spune-i ca nu-l mai iubesc, dar ca ti-am spus toate astea printre lacrimi

5. Ai uitat de mine si tristetea s-a instapanit in lume! As vrea o lacrima, doar una care sa-mi inece obrazul, sa lunece apoi sa sterga distantele ce ne despart

6. Ti-as da inima mea, dar a suferit prea mult, ti-as da viata mea dar trebuie sa mearga inainte, ti-as da totul dar e prea tarziu caci s-a terminat

7. Incep sa realizez cat de departe esti de mine, caci simt un gol imens in suflet care doare si nu poate fi alinat decat de mangaierea ta! Iti simt lipsa, IUBIRE

8. Daca tu pleci totul se duce se duc iluziile mele si cu ele rostul meu. Daca tu pleci viata mea este cea care se va duce. Daca tu pleci sufletul meu se va duce la ca si soarele cand vine noaptea!

9. Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand dar tu n-ai vrut sa fii a mea, chiar daca esti dragostea mea

10. Durerea ce in suflet o port, nu pot s-o mai suport, in lacrimi ma topesc in lacrimi ma trezesc… de ce oare TE IUBESC?

11 " Viitorul e trecutul la prezent.dar trecutul ramane trecut caci prezentul stii sigur k va schimba un viitor care a fost deja"

1. Invata sa invingi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand doare.

2. Am invatat Ca oricat Ai plange lumea Nu Se opreste In loc Pentru durerea TA

3. Am invatat sa visez Dar in acelasi timp invat sa-mi tin ochii deschisi Realitatea nu este asa frumoasa cum vreau eu Dar o accept asa cum este.

4. Am intrebari de pus, raspunsuri de dat, ganduri de ascuns, oameni de...