| alexandrunaj a întrebat:

Acum o saptamana mergeam prin oras si 3 romi ( nu cred ca am voie sa folosesc termenul traditional pe site) au inceput sa se tina dupa mine. Toti eram mai mari decat mine, eu am 17 ani si cel mai scund era cat mine de inalt, cel mai inalt cu cun cap mai mare. Dupa ce am sesizat asta mi-am zis ca e mai bine sa fug, asa ca am fugit pe strazile intunecate (era cam 10 seara).In final am scapat de ei.I-am povestit asta unui prieten dar cand am ajuns la scoala toti colegii stiau de ce se intamplase (a dat sfoara in tara).Au auzit si fetele despre asta. M-am facut de ras? Daca as fi ramas sa lupt cu 3 indivizi, care probabil aveau macar cate un cutit, nu cred ca as fi scapat fara nici o zgarietura, asa ca am fugit.Ce credeti este un motiv de rusine?

6 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Este un motiv de rusine, si anume faptul ca ai un prieten atat de nasol. Probabil o fi povestit toata treaba astfel incat sa te faca sa pari un fricos.

Explica-le ca la lupta, nu se stie cine ar fi castigat din moment ce nu a avut loc infruntarea, dar la fuga clar esti mai bun.

| RainmakerX a răspuns:

Frate,m-ai facut sa rad...

Naiba, am facut 6 ani de karate, sunt "un munte de om" ca sa spunem asa si sincer, in locul tau as fi facut exact acelasi lucru.

Cui ii convine sa se lupte 1 vs 3?
Clar... nimanui!

1 vs 1 sau 1 vs 2 mai este posibil dar deja man... cand sunt 3... sa fim seriosi,nu esti batman rolling on the floor

Si ce daca au auzit fetele?
Da-le incolo! Este pierderea lor daca sunt atat de proaste incat sa nu realizeze ca asta a fost alegerea cea mai buna.

Crezi ca altii ar fi facut mai bine?
Ai fi vrut sa stai si sa te bata?
Ai fi vrut sa mergi la scoala cu ochii vineti?

Aia ar fi fost rusine,nu asta!

Frate, fuga-i rusinoasa dar e sanatoasa. Pe noi la karate ne-a invatat mereu... Daca poti evita bataia atunci fa-o. Daca poti sa fugi atunci fa-o. Nu are rost sa te bati numai de dragul de a te bate!

Tiganii de genul sunt niste gunoaie.
Incearca sa-i eviti si nu pune la suflet toate prostiile care se spun despre tine.

Da, recunosc, ai fost un las dar hei, lasii sunt cei care supravietuiesc pana la urma, nu?

Eu nu te cred slabanog, din contra... Poate ca esti slab dar se vede ca esti destul de inteligent cat sa iei decizii bune. Felicitari pentru asta!

Gandeste-te doar...
Ar fi fost mai bine sa fii taiat?
Normal ca nu!

Greseala ta nu a fost ca ai fugit ci aceea ca i-ai spus gunoiului aceluia de prieten despre cele intampalte!

Ala nu este prietenul tau!
In locul tau as rupe legatura cu el sau macar nu l-as mai baga in seama atat de mult.

Nu iti merita timpul!
Halal prieten...

Rusine lui pentru ca a facut asa ceva, nu tie!

Ai facut o alegere buna, esti nevatamat si asta conteaza.

Tradarea asta o sa se duca dupa ce trece timpul dar o eventuala cicatrice ar fi ramas cu tine permanent daca ai fi ramas sa te bati.

Este doar parerea mea. Ai facut bine.
Succes!

| VelaJohnny a răspuns:

Hoa, acuma toti rommi is „împuțiți" laughing aia „smecheri" is niste „împuțiți" dar am cunoscut multi care sunt oameni cu caracter, respectuosi etc. Sa nu uitam ca si romanii is „împuțiți" destul de des. Oricum, nu ai de ce sa te rusinezi, ai facut ce e bine, ar trebui ca rommii aia sa fie de rusine, insa nu vezi ce societate tampita e si azi? Ce e moral si frumos a ajuns sa fie un dezgust si o rusine, asa ca in ochii unora faptul de a fugi de niste „împuțiți" care te puteau viola la cat de netrebnici sunt unii (mai ales cand is in grupuri) da... poate fi rusinos. Prostituatele nu te vor intelege, cele care si-au dat „gang-bang-uri" sau cum se cheama laughing in fine, sigur ai prins ideea, oricum tu ai facut ce e bine, iar daca rade cineva de asta, rade de propria mentalitate.

| Madesz a răspuns:

Nu e nicio rușine.

| Petru1123 a răspuns:

Stai linistit ca nu iti fac nimic, legea e lege pentru toti, daca se tin dupa tine, vor doar sa se dea in spectacol pentru a-s face o imagine negativa, daca te prefaci sa suni la politie cand se leaga de tine, o iau la fuga si nu mai vin dupa tine.

| iamEmrys a răspuns:

Nu