| qCrazyMan a întrebat:

Salut, acum pe 14 noiembrie fac 15 ani, am 167-170 cu tot cu freza ( freza sa zicem ca are 3-5 cm ) este o inaltime buna pentru varsta mea? Si cam pana la ce varsta creste un baiat, apropo tatal meu are 177-180 inaltimea si mama 160-163. Voi ce credeti. cam ce inaltime o sa am? eu as prefera sa am 175 +, multumesc! :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

da, e bună înălțimea. o să crești până în jurul vârstei de 21 de ani.

2 răspunsuri:
| iSwag a răspuns:

Eu am facut 14 pe 8 feb 2015. hee hee

Nu am freza si am 1, 73 si mi se pare ca sunt sub medie.

Oricum, inaltimea ta e decenta. Am vazut un tabel cu inaltimea MEDIE (nu exista standarde). Pe la 15 ani era cam 1, 66. Tu ai cam 1, 65. Deci, e bine.

| Raskolnikow a răspuns:

Sa cresti mare caci mai ai de crescut e ok