| Popa_Sebastian_Georgian_2002 a întrebat:

Salut am 12 ani si as vrea s fac bani pentru un nou PC dar nu stiu cum. Sper ca ma puteti ajuta dar fara metode pe internet

6 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Pastreaza banii pe care ti-i dau zilnic parintii pentru scoala si banii pe care-i primesti cu ocazia zilelor speciale, precum ziua ta de nastere. De asemenea, nu cheltui alocatia (bineinteles, daca aceasta si intra in posesia ta). In cel mai fericit caz, in cateva luni, vei avea bani pentru un nou computer.

| LonelyLoner92 a răspuns:

Incearca sa iti strangi bani, este singura metoda.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ceri la parinti

| DryIce a răspuns:

Orice metoda? Intinde mana si tu si cere 50 bani la colt de strada. Daca scoti 10 lei pe zi, 300 lei pe luna, in 1 an ai deja 3600 lei (36 milioane) bani cu care iei un pc bunicel. happy

| justadream94 a răspuns:

Fa chestii handmade si roaga parintii sa le vanda sau sa te ajute cu asta.

Poti face felicitari, martisoare, bratari chestii de genul.

| Sarra112 a răspuns:

Pastreaza alocatie si nu o cheltuii, daca vrei sa iti iei ceva din ea, tine jumatate din ea pentru PC iar cealalta jumatate pentru ce vrei tu, daca faci asta luna de luna vei strange destui bani pentru un PC nou. happy (sper ca ti-am fost de folosbig grin)