| Andrei296 a întrebat:

Salut am 14 ani, si vreau sa imi las barba

Inainte sa pun intrebarea va antentionez nu vreau sa aud : Vai ca la 14 ani nu si nu si vezi-ti de invatat.
Am 1.75, 53 de kg, vreau o barba frumoasa nu rara dar nici foarte deasa, m-am ras odata cu bicu si mustata si barba.
Niste sfaturi cum sa o fac sa creasca mai repede si cat mai uniform ma refer sa imi stea bine.

Răspuns Câştigător
| frostxtq a răspuns:

Buna,
Stiu ca probabil nu vrei sa auzi astfel de raspunsuri, insa vreau doar sa iti spun ca pe la 18-20 de ani o sa iti doresti sa nu mai ai barba si o sa te saturi de ea.
Totusi, daca vrei sa stimulezi cresterea parului facial, iti recomand uleiul de ricin. Se gaseste la orice plafar (farmacie naturista) si e ieftin. Aplici pe fata seara inainte sa dormi si lasi pana dimineata. Trebuie sa repeti tratamentul zilnic timp de cateva saptamani.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa te dai cu ce vrei tu, pana nu creste ea natural nu ai ce sa faci. ai rabdare cu varsta vine si barba

| ThePayback a răspuns:

Sa stii ca daca te barbieresti nu iti creste parul facial mai repede. Pot sa iti dau niste sfaturi.

1. Consuma vitaminele A, B3, B5 si B12.

2. Incearca sa dormi cat mai mult.

3. Mentine fata hidratata cu ajutorul cremelor speciale si fa cate un tratament cu abur din cand in cand, astfel incat porii sa se deschida.

Bafta!

| Primu_GigiBecali_1980 a răspuns:

Am 20 si tot nu am barba calumea deci fara suparare trebuie sa astepti pana pe la vreo 16 17 sa incerci asta amice

| Andrei296 explică (pentru Primu_GigiBecali_1980):

Nu e adevarat omule, cand vin la un PUB ceva stau la masa cu cei de 20 de ani si prieteni ii intreaba pe ei : - Hei cat ii dai?
Ei zic 17-18, eu : nu am 14 si incepem sa vorbim ideea e ca un prieten mi-a dat un sfat sa ma frect cu zeama de la usturoi unde vreau sa imi creasca par si are rezultate bune dar trebuie sa o faci zilnic si uniform

| Tartarugatataris a răspuns:

Vezi ca este in Selgros la reducerewinking