Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2615776intrebari
Ultimele intrebari
Kurtmann
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
23 Apr
SATI 306.262AFISARI
147.561VIZITE
125.601V. UNICI
2 Martie 2011
Anonim intreaba:

Salut, am 15 ani si am o problema tare nasoala, a inceput sa-mi creasca putin parul facial pe la 13 ani iar la 14 ani am inceput sa ma rad, ce e mai rau e fiindca imi creste parul destul de rapid, a inceput sa-mi creasca doar in locuri normale, nu va ganditi ca am vreo mutatie sau ceva de genu laughing, vreau doar sa stiu daca e destul de normal sa-ti creasca parul asa de tanar, si de ce imi creste chiar si intr-o zona destul de rusinoasa... fesele?

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • Raspuns castigator
    2 Martie 2011 10:49
    Vali87 a răspuns:

Vezi ca si eu am avut problema asta, nu stiu ce sa zic, acum am 24 de anim, eu cand eram mic 12 13 ani ma mai barbieream asa de nebun ce eram copil fara minte. La 15 ani nu stiu dc e bine sa te razi desi dc zici ca ai par e greu sa stai asa cu el mai ales ca e destul de inestetic. Ce pot sa iti spun ca am 24 de ani, ma rad dimineata si imi creste parul foarte rapid, pana dupa amiaza spre seara asa deja imi dau radacina si se vede urat mai ales dc a tenul gras, sper ca intelegi ce spun si mai ales ca mie in creste mai mult par si nu barba din aia deasa si e nasol. Si cauza cred ca asta e - ca m-am barbierit de la o varsta mult prea mica.
    Referitor la parul de pe fese, nu stiu ce sa iti spun, stiu doar ca sunt baieti carora le creste par si pe fese. Poti incerca sa te faci cu ceara dar nu iti recomand sa faci asa de capul tau, intreaba si tu pe cineva mai mare ca tine un apropiat.
    Bafta!

• 6 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 2 Martie 2011 10:37
    Şofer a răspuns:
    Barba nu inseamna sa te rusinezi daca iti creste si daca te-ai barbierit la acea varsta e normal sa creasca repede.
  • 2 Martie 2011 10:40
    cosmin21 a răspuns:
    E ceva normal, depinde de genele pe care le mostenesti, unii se dezvolta mai repede decat altii mai greu, si e normal sa iti creasca si pe fese happy, deci stai fara griji.
  • 2 Martie 2011 12:49
    MasQueNada a răspuns:
    Da, e foarte normal sa-ti creasca parul la varsta pe care o ai. Eu am avut colegi in liceu care inca din clasa a 9a aveau barba deasa si se barbiereau in fiecare zi sau la 2 zile sau isi lasau barba cateva zile. Depinde cum iti place si cum iti sta cu sau fara barba. Unora le creste parul mai devreme, altora mai tarziu. Sunt baieti care nici la 20 de ani n-au barba. Banuiesc ca ai vazut si tu ca sunt barbati mai parosi si barbati mai putin parosi. Si nu e rusinos sa ai par pe fese. Unii barbati au par cam pe tot corpul.
  • 2 Martie 2011 10:39
    Iustina_1557 a răspuns:
    Un singur lucru vreau sa iti spun...Nu te mai rade pentru ca esti foarte tanar la 14 ani nu trebuie sa te razi...Si parul de pe fese este normal la un barbat dar nu exagerat deci nu te rade acolo pentru ca o sa iti creasca mult mai mult si mult mai repede
  • 2 Martie 2011 11:23
    TheYonutz a răspuns:
    Vreau sa zic ca era insuportabil parul de pe fata, si de la sub-brat, si trebuia sa ma rad fiindca era foarte enervant iar ceilalti se uitau cam ciudat la mine si nu ma simteam bine... acum trebuie sa ma rad ca daca nu o sa arate cam nasol, si inca ceva eu nu m-am ras fiindca eram eu curios sau asa ca sa vad cum e, m-am ras fiindca era insuportabil si arata urat
  • 2 Martie 2011 18:19
    TheYonutz a răspuns:
    Aa inca ceva laughing acum chiar o sa sune ciudat, am si niste par pe piept si in zone buricului, destul pe picioare... m-am dezvoltat cam rapid, MAINE DAU FUNDITA SI VOI ALEGE RASPUNSUL CEL MAI BUN!