| Robotzzzi a întrebat:

Salut.Am 19 ani si 2-3 prieteni foarte de treaba i cunosc de cativa ani ne-am m-ai si certat dar ne-am si inpacat.Problema e ca incerc mereu sa imi fac prieteni noi prietene si ma respinge lumea.Pe Facebook vorbesc cu mai multe persoane fete, baietii dar cand sa ies cu ei baga motive ca nu pot, am treaba etc... Uneori mai si primesc bloc.Ce sa fac sa pot sa imi fac prietenii, prietene cu cine sa mai ies si eu prin oras etc.De cateva zile ma simt foarte prost si trist mereu nu stiu ce sa mai fac ma resping prea multe persoane. Sunt mereu eu insumi, vorbesc, rad cu persoanele etc.

8 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Esti sigur ca nu ti se pare?

Daca esti sigur ca nu ti se pare, poate ca esti un pic prea insistent in relatiile pe care le faci? Sau poate ca ii intrebi sa va vedeti prea repede? Sau poate ca ii intrebi lucruri personale prea repede? Poate vorbesti prea mult si ii plictisesti. Poate vorbesti prea tare. Poate faci glume proaste. Poate pur si simplu ai intalnit persoanele nepotrivite sau incerci sa iesi cu persoane cu care nu ai nimic in comun.

Trebuie sa fie un motiv pentru care te resping. Este vorba de aceleasi persoane care te resping? Uneori se poate intampla cand intrebi pe cineva sa iasa cu tine ca acea persoana chiar sa aiba motive reale pentru care te refuza. Prin urmare, poti intreba aaceasi persoana pentru doua oara sa iasa cu tine, chiar si a treia. Daca dupa a treia oara tot te refuza, atunci poti fi sigur ca te evita. De asemenea, daca vezi ca te-au refuzat de trei ori poti sa ii intrebi sincer care este motivul. Poti sa le spui ceva de genul: "Am tot vazut ca tot amani intalnirea..este cumva vreun motiv anume pentru care refuzi sa imi accepti invitatiile?". De asemenea asigura-i ca nu te vei supera orice ti-ar spune si ca este o problema pe care ai observat-o la tine, insa nu ai cum sa o rezolvi singur. Poate primul nu o sa fie sincer, insa daca intrebi suficiente persoane la un moment dat vei avea un raspuns.

| justanotheruser99 a răspuns:

Nu vad nimic gresit pana aici. Poate aceste persoane pe care le numesti tu prieteni sunt doar intr-o relatie buna cu tine pentru un anumit scop. I don't know... Continua sa fii tu insuti! happy Nu ai de ce sa te simti prost pentru ca unii sunt fara coloana vertebrala.

| Robotzzzi explică (pentru justanotheruser99):

Uneori ma gandesc ma vorbesc de rau unele persoane si de aia ma respinge lumea...

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Robotzzzi):

E foarte probabil... Incearca sa clarifici toate zvonurile si barfele. Daca nu poti, ingnora-le. Lumea-i rea... Iar cei care nu au ce face ii instiga pe unii impotriva altora.

| Robotzzzi explică (pentru justanotheruser99):

Asta e sunt multi oameni rai, si multi cred povestile altora...

| Robotzzzi explică (pentru justanotheruser99):

Nu am auzit niciodata sa ma fi vorbit cineva de rau.

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Robotzzzi):

Atunci nu te mai ingrijora. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu toti suntem asa receptivi.