| alexmarius79 a întrebat:

Salut, am 20 de ani si anul asta o sa-mi petrec revelionul impreuna cu inca 15 prieteni (fete si baieti) intr-o cabana la munte. As vrea niste idei pentru jocuri pe care le-am putea juca avand in vedere ca o sa stam 4 zile la cabana. Jocuri cum ar fi beer-pong sau ceva ce implica bautura (sau nu neaparat)

5 răspunsuri:
| frostxtq a răspuns:

Buna,
Inafara de bolt, eu nu stiu alt joc sa contina bauturi, insa puteti sa va jucati si altceva, mai ales la cabana. Puteti sa jucati mima, sau ceva jocuri de cultura generala.

| zerro17 a răspuns:

Kings, Bolț...astea imi vin in cap acum pe moment...

| DiaconitaBianca a răspuns:

Ati putea sa puneti mai multe bauturi in pahare si pe urma sa legati pe cineva la ochi si sa il intrebati ce bautura este. happy Nu imi vine nimic in minte.

| 1Florin1 a răspuns:

Este un joc foarte misto, se numeste Bolt
se joaca in felul urmator fiercare are paharul in fata ( alcol, bere ce creti voi) si fiecare numara si la numarul 7 si la multipli lui 7 ( 14 21 28 etc ) se zice bolt si se numara in directia opusa. ar fi ceva de genu ( --> 1, 2, 3, 4, 5,6 Bolt, 15, 16

| 1Florin1 a răspuns (pentru 1Florin1):

Daca cineva se greseste bea tot din pahar