| albul96 a întrebat:

Salut.
Am deja 19 ani, si ma preocupa cosurile din regiunea fruntii. Celea de pe obraji au disparut deja de 6 luni.
Rudele imi spun ca odata cu inceperea vietii sexuale ele vor disparea treptat...
Cam nu vad legatura dintre sex si problema in cauza...
Voi ce credeti? Propuneti ceva metode care cu adevarat m ar putea ajuta
PS: sunt baiat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Vanytt a răspuns:

Nu stiu exact care este legatura dintre activitatea sexuala si acnee, dar pentru foarte multi adolescenti cosurile nu mai sunt o problema atat de mare dupa aceea.
Incearca sa folosesti un baton de uscare a cosurilor.