| bogdan050 a întrebat:

Salut.
Am miopie de vreo 5 ani.
Am purtat in primul an ochelari dupa care nu i-am mai purtat. Pur si simplu nu pot purta ochelari...
Am auzit ca se poate scapa de miopie cu laser. Voi ce ziceti merita? Cam care ar fi pretul?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu ar fi mai ieftin sa porti ochelari? Ca tu oricum nu ai bani de operatie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Se poate daca indeplinesti anumite conditii. Pretul e de vreo 2000 ron pe ochi, depinde pe unde o faci.

| immaBeast a răspuns (pentru suntserios):

Doar atat? Si eu am miopie si mi se pare ieftin, sincer iti zic.
Ma gandeam ca este mai scump, gen 1000 de euro +, dar in pretul de aproximativ 2000 ron iti face operatie serioasa?
Sau iti face asa...in graba?
Pentru vederea mea as prefera sa platesc mai mult, dar sa stiu ca o sa fie un succes in adevaratul sens al cuvantului.
Peste 3, 5 ani sa nu imi revina problemele sau sa mi se intample ceva si mai rau.

| suntserios a răspuns (pentru immaBeast):

Depinde unde faci operatia.

operatia la ochi nu se face in graba doar pentru ca platesti mai putin.

la orice operatie exista riscul ca ceva sa mearga rau sau sa existe complicatii. nu putem sti asta dinainte

| XDeDeX a răspuns:

Nu stiu unde locuiesti dar iti pot recomanda un medic foarte bun din cluj numele lui esti Nicula lucreaza foarte bine si prietena mea cea mai buna s-a operat tot de miopie si acum e foarte bine pretul exact nu il stiu dar scrie pe net Optilens.ro si vei gasi tot ce ai nevoie succes

| bogdan050 explică:

Ar fi mai ieftin sa port ochelari dar nu ma pot impaca cu ideea ca voi purta ochelari tot restul vietii.

| suntserios a răspuns (pentru bogdan050):

Dupa prima luna de purtat ochelari o sa te obisnuiesti cu ideea.