| anonima2405 a întrebat:

Am nevoie de ajutor! Cum sa imi fac parintii sa ma mute de la scoala la care sunt acum?! Am discutat despre tema asta dar nici nu vor sa auda despre asa ceva. Ajutati-ma va rog! Nu imi place deloc la scoala la care sunt acum! Cand vezi directorul te sperii numa de cum arata apai ce sa mai zic cum se comporta. Profesorii favorizeaza copii! Colectivul este de c*cat. Dau funda va rog ajutati-ma!

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Asa este peste tot si mereu elevii buni sunt favorizati. Incearca sa obtii medii foarte mari si atunci le poti solicita parintilor sa mergi la o scoala mai buna.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| SimpleIsCool a răspuns:

Salut.
Incearca sa le explici frumos cat de rau iti e acolo, si ca nu mai poti face fata.Si insista foarte mult pe asta. Daca nu incearca sa te integrezi, sigur vei reusi.
O viata frumoasa sa ai.
Peace!

| GYGYLATINO a răspuns:

Sfatul meu vorbeste cu dirigintele tau ca ai dori sa te transferi si daca te intreaba de ce ii spui o scuza sau daca vrei spui ca nu ti mai place scoala in care esti suuces

| aninominatus a răspuns:

Fii exmatriculat laughing

| AnoNlme a răspuns:

Nu stiu