| TheDarkDragon a întrebat:

Salut.Am o intrebare legata de tigari. Daca fumezi o tigara pe zi are ceva? Stiu ca in general nu e sanatos, si poate creea dependenta, dar eu sunt la liceu si fumez de 3 luni.Nu m-am apucat serios, dar mai stau cu colegii la o tigara dupa ore.Si nu vreau raspunsuri gen "lasa-te de fmat ca faci dependenta". Vreau sa stiu daca doar o tigara face ceva rau.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, o tigara va crea dependenta, plus iti arzi banii la propriu

| cristimihailov a răspuns:

Intreaba-te altfel. Crezi ca daca ai avea raporturi sexuale impotriva firii, adica cu un alt baiat (tu fiind baiat) este ceva rau?

Poate o sa iti placa, dar ramane urma. Si poti sa recidivezi...

Cam si aici e la fel.

| Teiubescinsecret a răspuns:

Nu te incurajez sa fumezi,nu e ceva bun,vei realiza mai tarziu daca afi sa fumezi mai mult de o tigara. Fii atent,tu te controlezi pe tine insuti,nu corpul pe tine,deci poti fuma una,doua tigari sau cate vrei, dar daca crezi ca mai tarziua ai sa vrei sa renunti la ele si ai sa poti, fumeaza, nu e cici o problema. Dependenta fac cei care nu isi pot controla poftele sa le zic asa, dar daca tu poti, fa ce vrei stiind ca te poti oprii happy
Sper ca te-am lamuritwinking

| r3flexe a răspuns:

6 zile=6 lei iti consumi bani degeaba