| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o prietena si as vrea sa stiu daca fumeaza ( nu observ semne care ar da semn ca o face, dar a deschis odata un subiect in care da suspiciuni ca o face si apoi mi-a spus ca a glumit cu tot, de atunci stau in dubii si mi-a cam scazut increderea in ea).Am auzit ca o metoda mai plauzibila de a afla e sa-i mirosi mainile, dar chiar nu am idee cum sa o fac fara sa dau de banuit ceva, stiti vreo metoda cu care sa nu dau de banuit? (va rog fara glume proaste, mi-e o prietena foarte apropiata si vreau sa o ajut, daca se dovedeste a fi adevarat). Funda

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Iti inteleg curiozitatea, insa cred ca ar trebui sa ii lasi ei dreptul de a-ti spune daca fumeaza sau nu, atunci cand este pregatita. Nu vad cu ce te-ar ajuta pe tine faptul ca afli ca fumeaza sau nu. Doar ca sa iti demonstrezi tie ca ai dreptate? Daca isi da seama ca o "testezi" si se supara? Meriti sa pui o relatie in pericol pentru asa ceva?

Nu ai cum sa afli daca fumeaza sau nu, decat daca o prinzi asupra faptului implinit.

Daca nu este fumatoare inraita si are grija sa ascunda semnele, nu ai cum sa o prinzi. Am avut prietene care fumau zilnic, iar cele care nu voiau ca parintii lor sa afle, nu miroseau niciodata a tutun. Da, uneori le mirosea parul sau hainele, dar asta mi se intampla si mie si nu sunt fumatoare. Insa aveau servetele umede parfumate, se spalau pe maini dupa ce fumau, foloseau guma de mestecat foarte des, se dadeau cu parfum mai mult, fumau in general in spatii deschise etc. Ideea este ca eram prietene foarte bune si nu doar o data au ajuns cu mainile prin zona fetei mele si nu am simtit niciodata mirosul de tutun.

1 răspuns:
| OldSoul a răspuns:

Ai putea incerca sa-i saruti mana, dar daca nu esti impreuna cu ea nu e tocmai cea mai buna idee.
Eventual ai putea-o ruga sa te pipaie, ii spui ca te doare putin buza, sau ca simti ceva ciudat la atingere si o intrebi daca simte si ea.