| R4V3N a întrebat:

Am o problema destul de mare si am nevoie de ajutor... Stiu ca ceea ce va urma suna putin SF si de-aia v-o spun voua, pe intermet, si nu altor oameni care isi pot face idei despre mine.

De ceva timp (sa zicem 1 an) am tot felul de vise, dar nu orice vise, ci vise fara nici un sens. Majoritatea sunt ca niste imagini (sau imi amintesc eu doar o imagine) si nu au nici o logica: un caiet si un pix la ora de mate, o carte sau o intalnire cu cineva pe care nici nu cunosc. Ok, pana aici e bine, dar acum urmeaza partea ciudata: dimineata urmatoare nu imi amintesc absolut nimic. La un timp dstanta se intampla sa vad exact aceleasi imagini sau conversatii (aceleasi replici, pozitii ale obectelor etc.), inclusiv sa cunosc persoane pe care le-am visat cu trei luni inainte.

Cand se intampla acest lucru ma simt extrem de ciudat, mai ales ca doar atunci imi aduc aminte ce am visat, cu absolut toate detaliile. Faza e ca nu stiu cand am visat (stiu ca in urma cu catrva luni sau ceva gen, dar nu este o regula intre - nu cred) si nici de ce. Nu stiu daca e normal, sunt aproape sigur ca am visat acea conversatie intocmai cum este in realitate (inclusiv partenerul de discutie raspunde la fel ca in vis, fara exceptii), dar mai sunt sigur ca nu poti vedea im viitor sau ceva asemanator.

Chiar am nevoie de sfaturi. Se intampla des si nu voi spune nimanui, sa nu creada ca am probleme cu capul, dar vreausa stiuce se intampla. Dau funda si vot celui mai bun si detaliat raspuns. Va multumesc foarte mult!

5 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Se numeste Deja-vu, cauta pe google, vei afla mult mai multe decat vei afla aici.

| sizzlingaddicted a răspuns:

Tu poti avea ceva special!

| MaleficaFaraNume a răspuns:

Deci, asta este un dar care trebuie dezvoltat, esti clar-vazatoare, esti un om special nu are de ce sa te temi.
nu ai visat ceva care apoi sa se implineasca (sa visezi ca vb cu cineva iar apoi chiar ca vorbesti cu persoana pe care ai visat-o)? in fine tine minte esti speciala nu esti ca ceilalti, multi nu te vor crede dar sa stii ca parerea altora nu conteaza succese
funda?

| Eme_Ema_1983 a răspuns:

Esti clar vazatoare descoperi lucruri pe care nu le intelegeai inainte ai un dar special esti unica foloseste ecest lucru

| DamonTvd a răspuns:

Si mie mi se intampla uneori visez lucruri, iar peste cateva zile se intampla..Depinde la ce te gandesti inainte sa adormi. pentru ca subconstientul tau ..lucreaza``