| BogdanMarian99 a întrebat:

Am o problema mare. Am 17 ani si îmi e greu sa îmi găsesc o prietena. Eu nu prea ies in oras ca nu am cu cine. Niste sfaturi despre cum as putea sa îmi fac o prietena?

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

N-ai cum sa-ti gasesti pe cineva daca nu iesi, doar pe net dar sincer e penibil. Nu stiu ce sa zic, incearca sa te inscrii in diverse grupuri gen voluntariat, desen, teatru etc. unde sa ai posibilitatea sa cunosti oameni noi. Cheama in oras un coleg de scoala, un vecin orice si iesi. Dar oricum, iti spun nu doar din experienta mea ca daca astepti asa sa vina sa vina n-o sa vina niciodata.

| RAY a răspuns:

Integreazate intr-un grup si comunica, socialiseaza si nu fugi dupa alea frumoase daca tu esti urat alege una pe masura ta

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu e bai man. Ai rabdare. O sa vina exact pe cine cauti o data si odata. Pana atunci incearca sa te dai in vorba cu lumea, cu prietenii, pe la scoala si sa le arati ca esti de treaba. Pana la urma ai 17 ani. nu e chiar asa de rau.

| T0T a răspuns:

Ai răbdare și fii tu, va apărea la momentul potrivit cineva. Grăbind lucrurile nu prea rezolvi mare lucru.

| danutzu96 a răspuns:

Te inteleg prefect, eu am 20 si nu am. Este timp, la facultate si dupa sa iti faci prietena.

| SorinelF86 a răspuns:

Ca sa socializezi si in cele din urma sa iti gasesti o prietena pe gustul tau trebuie sa iesi in oras, nu stiu unde locuiesti, dar banuiesc ca exista locuri unde se poti face diferite activitati, trebuie sa fi pasionat de ceva... iesi in acele locuri si fa ce-ti place, in felul acesta iti faci prieteni si asa incet incet vei cunoaste si fete

| xStilusX a răspuns:

Poate unora le place o relatie, insa eu te sfatuiesc sa NU faci inca asta. Vreau sa zic ca te poti trezi cu nu stiu ce panarama pe cap, dupa aceea sa fi inselat si sa te superi. Un prieten a patit-o nasol cu o fata, din dorinta de a iesi din oras. Caracterul tau nu este definit de faptul ca ai sau nu iubita!

| telesanyy a răspuns:

Cumetre nu stiu, căuta anturaj cu persoanele cu care crezi ca ești pe aceiași lungime de unde.In principiu prin cunoștințe si amici îți faci o prietena