| BlackHero a întrebat:

Am observat ca PC-ul meu are Windows 7 x32bit si nu imi merg jocurile noi din cauza asta. As vrea sa imi instalez Windows 7 x64bit, dar nu stiu cum. As vrea sa nu imi pierd partitia D pentru ca acolo am toate jocurile. Ofer funda la raspunsul corect.

Răspuns Câştigător
| kevincube a răspuns:

Pentru o versiune de windows x64 ai nevoie de 4gb ram, dacă ai mai puţin este indicat sa foloseşti o versiune pe x32.

Jocurile astea noi de care spui tu este imposibil să nu-ţi meargă pe windows 7.
Posibil este să nu-ţi meargă din alte cauze cum ar fi un procesor prea slab, prea puţină memorie RAM sau o placă video slabă.

| BlackHero explică (pentru kevincube):

3 jocuri nu au mers pentru ca sunt facute sa mearga doar pe windows 7 x64 asta am vrut sa zic. Si din aceasta cauza vreau sa mut de pe x32 pe x64 fara sa imi pierd partitia D.

1 răspuns: