| Gabi1123 a întrebat:

Salut,am si eu o curiozitate....cum pot deveni o actrita la 14 ani? adica sunt din Craiova,mi-am propus sa urmez liceul de actorie de aici, dupa aceea o facultate.Stiu bine engleza si as vrea sa plec in America,as dori si eu un sfat deoarece ai mei imi spun:fa ce vrei, fa ce-ti place.Si mie asta-mi place.Un sfat pentru o funda :*

Răspuns Câştigător
| MiruMoon a răspuns:

Daca vrei sa faci asta pe viitor, cel mai bine e la filo, dar chiar e greu sa ajungi in alte tari, mai ales ca actor

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu si alte milioane de fetite de 14 ani vor sa ajunga actrite in America, insa drumul pana acolo e lung si scump, scump rau de tot

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
nu vreau sa te supar, imi cer iertare de ce spun dar ceea ce vrei sa faci tu, si mai ales sa fii o actrita cunoscuta in America este aproape imposibil, iarta-ma nu vreau sa te jignesc dar asta este adevarul.
O zi buna.

| MiruMoon a răspuns:

Hei,haha big grin sa zicem ca sunt in aceeasi situatie cu tine.Nu exista liceu de actorie, doar facultate.Este greu sa ajungi in alte tari. Poti sa cauti pe net castinguri, dar nu sunt toate sigure.Eu sunt din Bucuresti si la facultate o sa merg la UNATC * teatru si film* de acolo poti sa faci ceva, dar este destul de greu.

| Gabi1123 explică (pentru MiruMoon):

La mine aici,este un liceu Marin Sorescu,dar nu sunt sigura daca sa merg acolo,sau sa dau pe filologie,deoarece Carol este un liceu bun,si ai mei imi spun sa dau pe mate-info(imi place matematica,geometria in special dar si actoria) dar totusi vreau sa dau pe filologie daca ma gandesc mai bine, deoarece gramatica este destul de importanta, asa cu engleza vorbesc bine, chiar bine, la facultate poate o sa vin si eu acolo big grin, mersi mult oricum

| MiruMoon a răspuns (pentru Gabi1123):

Daca vrei sa faci asta pe viitor, cel mai bine e la filo, dar chiar e greu sa ajungi in alte tari, mai ales ca actor