| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am si eu o intreare. Ce inseamna cind visezi ca te intilnesti cu un baiat pe care nici macar nu-l cunosti si esti fericita cu el? Mentionez, am prieten dar am visat ca ma intilnesc cu pe altcineva.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am visat o fata si eram fericiti..Cred ca motivul pentru care ai visat asta e pentru ca nu va prea intelegeti ori nu sunteti sufficient de fericiti

| vladutzaM a răspuns (pentru anonim_4396):

Da am visat ca faceam dragoste cu dinsu, chiar ca am dormit la dinsu, dar am visat ca faceam dragoste si cu altcineva!

8 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Inseamna ca cu acest prieten nu esti destul de fericita si in adancul sufletului tau astepti sau cauti pe altcineva...

| vladutzaM a răspuns (pentru lpavel):

Poate... :-(

| anonim_4396 explică (pentru vladutzaM):

Putem vorbi in privat sau pe facebook sa-mi explici mai multe? Chiar as vrea sa te ajut

| frostxtq a răspuns:

Este imposibil sa visezi persoane pe care nu le cunosti pentru ca totul vine din creier. Acesta proiecteaza doar imagini pe care le-ai vazut, chiar daca vezi un om pe strada si nu iti dai seama. nu ti-l amintesti, creierul arhiveaza tot ce vede. De aceea uneori avem impresia ca visam cu necunoscuti, pentru ca noi nu ne amintim de acele persoane.
Acest vis nu inseamna nimic, in cel mai bun caz nemultumire sau frustrare si ai visat pentru ca te-ai gandit la relatia ta si la ceea ce te framanta, creierul ti-a proiectat framantarile in anumite imagini pe care le-ai vazut in vis.

| lpavel a răspuns (pentru frostxtq):

Te contrazic! Poti visa necunoscuti, fiecare persoana isi face o imagine cu persoana perfecta iar daca se gandeste mai mult cum ar vrea sa arate atunci poate visa acea persoana, binenteles fata e in,, ceata,, si nu si-l va aminti dimineata dar personalitatea, corpul, DA.

| frostxtq a răspuns (pentru lpavel):

E imposibil. Si stii de ce? Pentru ca tu chiar daca iti imaginezi o persoana care ti-ar placea, ii insusesti anumite trasaturi pe care le cunosti deja de la alti oameni. Nu exista lucru pe care sa-l visezi si sa nu-l fi vazut candva.

Răspuns utilizator avertizat