| mTw a întrebat:

Salut.
Am si eu o problema destul de grava cu concentrarea. De exempu incerc sa invat ceva, nu retin absolut nimic pentru ca nu ma pot concentra efectiv, imi zboara gandul in alta parte si la tot felul de chestii.
Ar fi indicat sa consult un doctor ceva? Ce rezolvare as putea avea?

5 răspunsuri:
| Divy a răspuns:

Concentrarea vine în timp, și necesită timp pentru a o obține deoarece încerci să te detașezi de lucrurile care le făceai înainte gen distracții ori jocuri.
Ești ca restul persoanelor, deci ești clinic sănătos dar visător.
Dacă vrei să înveți stabilește că înveți 1-2 ore maxim după care faci altceva.
Creierul fie cu tine laughing dacă nu e caută-l

| mTw explică (pentru Divy):

Da, ai dreptate, dar efectiv nu pot oricat as vrea si m as concentra, imi zboara gandul in alta parte laughing

| Divy a răspuns (pentru mTw):

ĂĂ dacă tot asta zici practic îți pui bețe în roate din startwinking

| Fatanestiutoare a răspuns:

Paid e net aunt multe raspunsuri. Eu efectiv ma gandesc la lectia le care trebuie sa invat... Mult noroc

| mTw explică (pentru Fatanestiutoare):

Incerc, dar nu ma pot concentra. Dupa cum am zis imi zboara gandul in alta parte