| exotickiller a întrebat:

Salut.Am si eu o problema emotionala (psihologica?).Tot timpu cand trebuie sa merg undeva, am fluturi in stomac.La scoala cand merg, am mari emotii din cauza unei persoane.Ea face glume pe seama mea care sunt destul de dureroase.Cand nu este acea persoana, ma simt mai in largul meu.Iar cand trebuie sa merg altundeva am niste emotii imense.Ce sa fac sa trec peste asta si este o boala ceva? Are vreun nume? Merci de ajutor!

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Nu e o boala. Totul se bazeaza pe lipsa increderii in tine. Trebuie doar sa incepi sa o sadesti.

Mergi la niste dansuri, sport, in general chestii de societate. Gimnastica, dans aerobic, etc.

Trec aceste stari, toti le-au avut.

Si fugi de jw. Sau martorii...

1 răspuns:
| danay72 a răspuns:

Pe situl jw.org sectiunea adolescenti poti gasi un filmulet despre,, cum sa pui la punct un agresor,,.