| anonim_4396 a întrebat:

Salut.As vrea sa iau un telefon de la altex (Samsung Galaxy S5 mai exact) care este la un pret de 2000 lei aproximativ.As vrea sa stiu daca il iau in rate pe 24 luni care este venitul minim cerut? Si as mai vrea sa stiu daca se poate da jumatate de suma la inceput si restul sa se plateasca in rate.Acum nu neaparat de la altex as vrea sa stiu aceste detalii dar de aici as vrea sa il iau(Daca stiti pe eMAG/cel.ro etc cam cat este venitul minim pentru rate mi-ar fi defolos) Multumesc mult si sarbatori fericite

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Rata pe luna trebuie sa fie undeva la 30% din venitul lunar

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

De exemplu la un salariu lunar de 600 lei o rata de 130 lei pe luna este accepta de cei de la altex?

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Teoretic da, insa nu magazinul accepta creditul ci banca. Creditele nu sunt facute de magazin ci de bancile aferente cu care au ei colaborari