| sucdemere11 a întrebat:

Care este lucrul pe care ai vrea cel mai mult sa il vezi schimbat la oameni?
Vreau raspunsuri sincere.
Si cel mai bun raspuns va primi funda.

PS: Am ales categoriia aceata deoarece este cea mai populata.

Răspuns Câştigător
| Cristinaaa57 a răspuns:

Hmm...cum as vrea eu sa fie oamenii...sa nu ne mai ignoram cand mergem pe strada daca ne cunoastem,sa ajutam oamenii care au nevoie,cand vedem pe strada un om in carje sa-l ajutam sa treaca strada,sa iubim mai mult animalele nu sa le dam cu sutu si dupa sa spunem,,a m-a muscat cainele,hai sa-l eutanasiam'', sa nu mai judecam oamenii dupa cum arata, ci daca judecam sa-i judecam dupa suflet, sa nu ne mai batem joc de oameni, sa avem o INIMA cu care sa ne mandrim ca suntem oameni si suflet

6 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Sa numai aiba 2 fete, si mai ales sa numai fie pe interes.Sa aprecieze ca noi suntem alaturi de ei cand au nevoie de ajutor, s-au de un sfat, dar din pacate, cand noi avem nevoie la randul nostru de ceva, ei ne intorc spatele.Ar trebui sa fie mai buni si sa numai judece atat de mult persoana de langa ei, fara sa o cunoasca mai bine.

| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Eu..as vrea ca toti sa iubeeasca la fel!

| T0T a răspuns:

Să aibă mai mult suflet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fatarnicia si rautatea... daca oamenii nu ar fi asa fatarnici si asa rautaciosi, societatea ar fi mai altfel. Din pacate, asta n-o sa se intample niciodata.

| MidnightR a răspuns:

Avem picioare si maini, le folosim sa dam in altii.
Avem o gura, o folosim ca sa injuram.
Avem creier, pe asta nu-l prea folosim(pastram pentru vremuri grele).

Mentalitatea.

| Mdln_Mada_1994 a răspuns:

As vrea sa vad schimbat, felul de a fi, comportamentul si caracterul.