| Elenina356 a întrebat:

Ce limbi straine ar trebui sa invat pentru o cariera in afaceri? (Inafara de engleza)

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Germana si japoneza, eventual si limba chineza.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

"Engleza si franceza nu mai sunt demult atuurile care sa iti garanteze orice job ce solicita cunostinte de limbi straine. Cele mai exotice limbi straine cautate de catre companiile din Bucuresti sunt limbile nordice (suedeza, finlandeza, daneza), dar si limba olandeza, potrivit datelor furnizate de compania de recrutare Manpower." De asemenea printre limbile mult cautate sant limbile orientale sau unele chiar mai exotice. Spor la invatare!

| justanotheruser99 a răspuns:

Japoneza e de viitor.

| Innsbruck a răspuns:

Depinde dar in general germana, franceza, spaniola

Răspuns utilizator avertizat