Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2611064intrebari
Cadouri USB - USBmania
Ultimele intrebari
StarShinerS
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
18 Apr
SATI 291.724AFISARI
126.291VIZITE
105.936V. UNICI
8 Februarie 2010

Salut! Ce mesaje de Valentine`s day mai stiti? Va rog sa mi le scrieti:d

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • Raspuns castigator
    8 Februarie 2010 15:41
    Diiana232997 a răspuns:

Daca ai fi o floare eu as fi vantul, ploaia si lumina. Daca ai fi o stea eu as fi noaptea eterna. Daca ai fi ocean eu as fi plaja marginita de gandurile tale. Numai pentru a fi impreuna, pentru totdeauna.

Cand doua inimi se iubesc/ De Valentine`s Day se gasesc/ Iar daca-s cu tandrete acordate/ Acelasi ritm ele vor bate. Si daca-n drumul lor se vor lovi/ De multe piedici, dar si bucurii/ Sa stii iubite, ca in pieptul meu/ Un coltisor din inima va fi mereu/ Pastrat doar pentru cei al tau si-al meu.

De valentine's Day, lasa-ti inima sa zburde pe cararile iubirii... invata sa fii fericit, iubeste si sa fii iubit!

Gasesc in vise ganduri aruncate pe aripa luminii ce absoarbe si ultimul strop de iubire inflacarata. Dorinta se apropie de valuri spulberate ce doresc priviri sclipitoare aflate pe randuri de trairi adanci, simtite in culori uitate pe peluza argintie a vietii. E greu fara tine, e greu fara parfumul tau hoinar insa nu mi-ar ajunge un infinit sa-ti spun ce mult eu te-am iubit.

Esti cel mai dulce lucru pe care l-am gustat vreodata

Ai aparut in viata mea
    Intr-o zi de martie
    Cu zambiluta intr-o mana
    Si fericirea in cealalta.

Erai putin entuziasmat
    Nu te-asteptai la o minune
    Insa cand am aparut
    S-a preschimbat in iubire.

Chiar atunci cand te-am vazut
    Mi-ai aparut ca o minune
    Si am ramas fara suflare
    Pan-am primit a ta floare.

A trecut un an de-atunci si inca mai visez
    La acea zi de primavara
    Cand in ochi eu te-am privit
    Si pe loc m-am indragostit.

Asadar, te voi iubi mereu,
    C-ai semanat in mine intreaga ta iubire!
    Si-mi stai alaturi de un an
    Daruindu-mi numai fericire.

Totul imi pare mai frumos
    Cand esti langa mine,
    Simt ca ma iubesti,
    Si cand ma tii de mana!

Ce mi-as putea dori mai mult?
    Tu esti totul pentru mine
    Si pe tine te doresc
    Acum si-n totdeauna!
    TE IUBESC!

Astazi noi sarbatorim
    Pentru ca mult ne iubim
    Noi suntem indragostiti
    SI SA FIM DOAR FERICITI

...

• 5 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 8 Februarie 2010 15:32
    Victoria a răspuns:
    Privesc soarele si vad parul tau auriu, privesc marea si vad ochii tai albastri, privesc lumea si te vad doar pe tine! Te iubesc atat de mult!
    Daca viata ta ar depinde de dragostea pe care ti-o port, ai fi nemuritoare. Te iubesc, dragul/draga mea!
    Iti multumesc ca ai introdus cuvantul Dragoste in dictionarul vietii mele! Te iubesc enorm, iubirea mea
    M-am uitat in portofel si era gol, m-am uitat in buzunar si am gasit doar cateva monede, m-am uitat in inima si te-am gasit pe tine. Abia atunci am realizat cat de bogata sunt!
    As vrea sa fiu un fulg, sa ma topesc in bratele tale, sa-ti explorez trupul si sufletul. Lasa-ma sa te iubesc azi, de Ziua Indragostitilor, mai mult ca niciodata!
    Sa iubesti inseamna sa traiesti prin celalalt, sa simti nevoia de a-i povesti, de a-i cere un sfat, de a-i darui. Sa iubesti inseamna sa te completezi prin celalalt. Happy Valentine's Day!
    Dragostea nu te intreaba, ea deschide usa sufletului, pune stapanire pe inima ta si tie nu-ti ramane decat sa te conformezi noilor reguli. Eu m-am conformat, tu ce mai astepti? Happy V-Day
    Nu am de gand sa iti spun ca te iubesc, daca asta astepti de Ziua Indragostitilor, dar voi face tot posibilul sa iti demonstrez ca esti cea mai iubita persoana din lume! Te sarut si te imbratisez de Ziua indragostitilor

• 8 Februarie 2010 16:21
    SufletDeCopil a răspuns:
    1. Sunt mii si mii de cuvinte frumoase pe care cu siguranta ca le meriti, eu din pacate nu le stiu pe toate ca sa ti le spun. Din pacate nu pot atinge soarele sa ti-l daruiesc nu pot atinge stelele pentru a ti le darui nu-ti pot da nimic mai mult decat sufletul meu, gandurile mele, trupul meu intreaga mea fiinta! Si daca iti spun ca te iubesc fara ca macar sa-ti fi intalnit privirea inseamna ca t iubesc pentru ceea ce esti, pentru ceea ce ma faci sa simt sa fiu, pentru sufletul tau de aur, pentru tot ceea ce reprezinti pentru viata mea.Si cum sa nu te iubesc cand pentru tine simt ceea ce nu am simti pentru nimeni niciodata? Cand u ma faci sa ma simt cea mai importanta persoana din intreaga lume? Cum sa nu visez la tine.um sa nu t vreau langa mine in fiecare clipa cum sa nu t iubesc cum sa nu vreau sa t stiu langa mine tot restul vietii? Nu am cuvinte de ajuns ca sa-ti spun tot ceea ce simt pentru tine sper doar cu timpul sa-ti pot demostra toata dragostea pe care ti-o port. T adorlove struck

2. Iubita mea, în seara asta
    Cu tine-aş vrea s-adorm
    Să te sărut, să te mângâi,
    Iar tu, să nu ai somn

Să-mi fii alături, şi să-mi spui
    Cum ştii tu cel mai bine
    Că mă iubeşti şi-ai vrea să ştii
    Ce mult ţin eu la tine

În braţe-apoi tu să mă strângi
    Lăsându-te-n spre mine
    Eu să-ţi zâmbesc şi-apoi să-ţi spun
    Cât poate fi de bine

Şi uite-aşa amândoi vom sta
    Ţinându-ne în braţe
    Ne-om săruta şi-am adormi
    În zori spre dimineaţă

Şi-a doua zi la fel va fi
    Doar noi, cu-a noastră viaţă
    Ne-om săruta, ne vom iubi.
    Of!, iar e dimineaţă!

3. Daca tu esti ploaie,
    Eu sunt trandafirul mereu insetat.
    Daca tu esti cantec,
    Eu sunt un pian vechi neacordat.
    Daca tu esti dictionar,
    Eu sunt cuvantul greu de-nteles.
    Daca tu esti muzician Eu sunt sunetul special ales. Daca tu esti voi fii si eu mereu, Daca tu ma iubesti te voi iubi si eu.

4.Am sperat sa te-nntalnesc,
    Si sa-ti spun ca te iubesc
    Tu esti ingerasul meu
    Te voi adora mereu.

Te iubesc, te voi iubi,...
  • 8 Februarie 2010 15:36
    rodik a răspuns:
  • 13 Februarie 2014 13:43
    messokro a răspuns:
  • 8 Februarie 2010 17:52
    d3nissa a răspuns:
    Buna,

Uite catevahappy:X

De Ziua Indragostitilor
    M-am uitat in portofel si era gol, m-am uitat in buzunar si am gasit doar cateva monede, m-am uitat in inima si te-am gasit pe tine. Abia atunci am realizat cat de bogata sunt!
    De Sf Valentin
    Sa iubesti inseamna sa traiesti prin celalalt, sa simti nevoia de a-i povesti, de a-i cere un sfat, de a-i darui. Sa iubesti inseamna sa te completezi prin celalalt. Happy Valentine's Day!

:X:*