| marioneta1991 a întrebat:

cum sa imi acordez chitara? am una normala.clasica si am un tuner, dar nu stiu cum sa o acordez, la tuner am doar C, G, B, U, V, la cat trebuie sa ajunga pentru a suna corect? pentru ca la mine ajunge la +40 si -40 va rog sa ma ajutati! multumesc! dau funda si vot!

Răspuns Câştigător
| Bibbu a răspuns:

Am si eu o chitara Framus si tunerul la fel. Nu stiu daca am reusit sa o acordez corect, dar in orice caz e mai bine decat nimic. Apesi pe buton la tuner pana iti apare pe ecran G. Spre exemplu, ciupesti coarda mi subtire si o acordezi pana cand iti apare 1E 0. Asa faci si cu celelalte corzi care iti apar pe ecran, 2B, 5A etc. Sper ca am reusit sa te ajuthappy Succes!

3 răspunsuri:
| marioneta1991 explică:

Pai da le stiu, dar corzile chitarei nu sunt G U V, si apropo chitara se numesste Framus la fel si tunerul va rog ajutati-ma

| marioneta1991 explică:

O sa incerk.mersi

| Lexiiiiiiiiii a răspuns:

Depinde ce tuner ai...in general trebuie sa ajuga la mijlok...stii corzile chitarei, nu?