| Andreeaioan115 a întrebat:

Salut,daca mananci de doua ori pe zi poti ajunge anorexica? Da sau nu, nu accept alte critici, multumesc.

19 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Nu ești plinuță, ești doar paranoică și obsedată de aspectul ăsta.

| Mayhem666 a răspuns:

Nu, nu ajungi anorexica. Ajungi anorexica doar daca ai o tulburare de alimentatie, ti-am mai spus asta.

| Andreeaioan115 explică (pentru Mayhem666):

Pai de ce nu pot ajunge? ca oricum ma infometez mananc doar o data pe zi si putin (sau sunt portii normale)

| Mayhem666 a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Anorexica devii doar daca ai o tulburare de alimentatie, daca te infometezi, cel mai probabil o sa devii anemica si o sa ti se faca rau des si o sa si lesini, probabil din lipsa mancarii o sa fii lipsita de energie si poate o sa si mori de foame.

| Andreeaioan115 explică (pentru Mayhem666):

Pai da logic ca ma voi infometa, deoarece voi manca foarte putin maximum 2 mese pe zi, insa in special seara stau flamanda tare

| LoveSleep a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Nu e mai sigur dacă nu mănânci deloc?

| Andreeaioan115 explică (pentru LoveSleep):

Pai nu am mancat 10 zile nimic si nu prea ma simteam bine

| Mayhem666 a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Ce inaltime ai, si care e greutatea ta actuala? Oh da, si care e varsta?

| Andreeaioan115 explică (pentru Mayhem666):

1.62 si 50 de kg

| Mayhem666 a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Esti destul de slaba pentru inaltimea ta, dar cine sunt eu sa vorbesc, eu am 1, 75 si 60 de kg, si vreau sa slabesc, dar oamenii imi spun ca sunt deja prea slab.

| aXy99 a răspuns:

Mananca 2 mese pe zi, dar consistente (sa contina multe proteine si carbohidrati complecsi) si niste gustari (fructe de preferat).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce mănânci și cât mănânci. Nu există un "da" sau "nu" concret.

| Andreeaioan115 explică (pentru anonim_4396):

Pai mananc portii mici cred, si mancare care nu prea contine calorii

| Dontsaygoodbye a răspuns:

De ce ești așa obsedată de chestia asta?

| Andreeaioan115 explică (pentru Dontsaygoodbye):

Pentru ca sunt plinuta, si inca nu am gasit un raspuns care sa imi placa

| Dontsaygoodbye a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Pare că nu știi cum să devii anorexică, sincer.

| LoveSleep a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Dar nu ești deloc plinuță.
Nu e nimic acolo unde ar trebui să fie plinuț.
Cred că dacă bați sună a gol.

| ScarRz a răspuns:

Da poti, normal e 3 mese pe zi daca sunt decente nu mai mananci nimic pe langa nu ar trebui sa te ingrasi

| flarn a răspuns:

Nu prea cred ca poti ajunge anorexica daca mananci portii normale, dar eu nu stiu nimic. Mananc de 4-5 ori pe zi.