| tavy06 a întrebat:

Salut! De curand am fost la banchet. Acolo am dansat cu o fata destul de mult, chiar si la vals a vrut sa danseze cu mine(specific ea a vrut, adica ea mi-a spus ca la vals vrea sa danseze cu mine)... faza e ca eu nu prea vorbeam cu ea, dar cam cu o saptamana inainte de banchet am inceput sa discutam mai mult. Am vrut sa o intreb daca vine cu mine dar a zis ca merge cu un coleg. Pana la urma nu a venit cu el dar am aflat prea tarziu ca sa o invit. Chiar si dupa banchet am mai iesit la suc sau sa ne plimbam insa in grup nu doar noi doi. Am aflat ca are prieten de ceva timp si nu stiu daca sa ii spun ca imi place de ea. Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| Andreeaa19 a răspuns:

Spune-i ca o placi! Poate te place si ea.

| vyyyk a răspuns:

Daca are prieten de ceva timp si relatia le merge bine nu are nici un rost sa mai spui ceva, dar daca relatia lor e doar asa o chestiune de ocazie si stii ca ea nu e indragostita de el adunci spune-i tot ce simti pentru ea.