| raMLesS a întrebat:

Salut, de fiecare dată la şcoală mă insultă o tâmpită de fată, fără să-i fac nimic mă jigneşte, mă face prost, mă drăcuie şi mă înjură şi de altele, tot încercam s-o ignor, să nu o bag în seamă dar joi când s-au încheiat mediile la noi, după ce am terminat orele vorbeam cu nişte băieţi şi a venit ea şi mi-a dat o palmă peste cap şi mi-a spus "Bă prostu dr##u uite-te pe unde mergi" şi în acea clipă m-am enervat foarte tare şi fără să mă controlez m-am dus la ea şi i-am dăruit vreo 3 pumni buni după care a căzut jos şi a inceput să plângă, au venit băieţii ceilalţi să ne despartă. ( să mă despartă laughing ) După vreo 2 minute am plecat acasă, credeţi că îmi poate scade diriginta sau directoarea nota la purtare pe semestrul viitor? Ţin să menţionez că nu eram în şcoală.
PS: Am 16 ani aproape 17 big grin.
Fata aceea e colegă de clasă cu mine.

17 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Sunt surprins ca la liceu se intampla asa ceva, ca ai asemenea colege. Citind prima parte a intrebarii, ma gandeam ca sunteti clasa a 5-a. Intr-adevar, dupa cum ai spus si tu, e de-a dreptul tampita. Trei pumni poate sunt prea mult pentru o fata, insa unul sigur merita. Din pacate, societatea si implicit diriginta ta, profesorii sau directorul, din punctul asta de vedere, nu pune semn de egalitate intre sexe. Tu vei fi cel vinovat pentru ca ai dat in ea, nu conteaza ce a facut ea inainte. Chiar daca nu erati in scoala, daca altercatia asta a avut loc in apropiere, avand in vedere ca voi de abia ce ati terminat orele, diriginta ar putea sa te pedepseasca, insa avand in vedere si ca s-au incheiat mediile si urmeaza vacanta, e putin probabil sa se ti se intample ceva rau. Ma rog, ce sa-ti mai zic, sper ca ai invatat-o minte pe colega ta.

| R0R0 a răspuns:

Macar te-ai razbunat! rolling on the floor
Nu cred ca iti va scadea media la purtare. Dar, sincer, pana cand sa o mai suporti?

| raMLesS explică (pentru R0R0):

Păi voiam s-o omor laughing.

| R0R0 a răspuns (pentru raMLesS):

Nici chiar asa!

| VibeTrix a răspuns:

Nu are pentru ce sa ti scada nota pentru ca acea "lupta" nu a avut loc in scoala.
deci. lollllllllll

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu erai in scoala, deci nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nesimțit mai ești, de ce doar 3? rolling on the floor
Am avut o asemenea situație în clasa în care am învățat, dar băiatul o fost mai delicat, o păruit-o doar.
Nu, nu îți scade nota la purtare, nu erai în școală, deci nu are ce să îți facă.

| EneCristian a răspuns:

Ba tu ai actionat cam aiurea asa adica o palma doua dam dar nu pumni( oricat de prost e specimenul totusi strici carcasa) produs mai tarziu cine stie totusi e posibil daca erai la scoala si daca proasta are pile la profesori.

| DonaldTrump a răspuns:

Nu iti poti face nimic daca nu erai la scoala, totusi bravo, astfel de specimene merita "rasplatite" pe masura.

| ABCD122 a răspuns:

Trebuia sa-i mai tragi si un picior laughing In fine, devreme ce nu erai la scoala nu-ti va afecta asta nota la purtare. Funda?

| eudoareuu a răspuns:

Cunosc specimene de-astea. Daca nu erai la scoala nu o sa-ti scada nota la purtare.

| FataȘarpe a răspuns:

Care e problema ca e fata?
God damn. Urasc ca fetele sunt mai presus si nu mananca bataie.
Sunt fata si ma bat mai bine ca majoritatea baietilor.
Pfff...
Eu ii dadeam si o replica.

Nu o sa iti fac probleme... Promit.
Dar ma plictisesc, am nevoie de prada.

Imi dai facebook-ul ei?

| Iuliana2018 a răspuns:

Cat tupeu pe ea laughing
Oricum nu cred ca se poate daca nu erai la scoala si oricum nu te-ai luat de ea din seninwinking

| Sase a răspuns:

Dude, intr-un mod foarte stupid si batut in cap, tipa asta te place, doar ca e incompetenta suprema cand vine vorba de comportament. Puteai sa te folosesti de slabiciunea asta si sa-i strici viata mult mai nasol, pentru ca nu e nimic mai umilitor decat ca cei din jur sa afle ca iti place de o persoana care nu simte la fel. N-ai imaginatie. Nu spun ca ai procedat gresit sau corect, cine sunt eu sa judec, spun doar ca puteai sa te distrezi mult mai bine.

| raMLesS explică (pentru Sase):

Nu nu mă place, aşa se comportă cu toţi şi e o fată uşoara dacă ştii ce înseamnă.

| UrsuletulDePlush a răspuns:

Bine i-ai facut (si eu sunt fata ) la fel i-as fi facut si eu.e nesimtita... Chill out! nu vei avea nici un fel de problema cu diriginta sau directorul

| UtilizatorNou5541 a răspuns:

Sa numai faci asa. Sunt baiat si stiu cate jigodii sunt pe planeta asta si nu merita. Acum ani buni un barbat i-a dat un pumn unei femei, aia a cazut cu capul de pamant si a murit. Nu stii cand se poate intampla la fel si ce faci? Intri in inchisoare pentru o ratata? Mai bine dai o palma. Chiar daca e tare in gura cu o palma o potolesti, ca tot fata ramane, nu are corp de baiat. Tot va boci