| GoodGuy a întrebat:

Salut, deci voi incepe clasa a IX a in curand si voi avea colegi noi si as vrea sa ma imprietensc cu ei.
Pe majoritatea i-am adaugat ca prieteni pe facebook, dar nu stiu ce sa le scriu ca sa conversez cu ei.Precizez ca sunt baiat si sunt foarte timid si nu stiu cum sa port o conversatie.As dori daca ati putea sa imi spuneti ce as putea sa le scriu, cum sa incep conversatia, despre ce subiecte sa vorbim, in caz ca nu imi mai raspunde ce sa ii mai scriu, asa cat sa ne cunoastem cat de cat pana ce incepe scoala.Astept raspunsurile voastre si va multumesc.

5 răspunsuri:
| Memecy a răspuns:

Ești concentrat pe pseudorelații happy
de unde asta? "facebook"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu aram la fel de entuziasmata la fel ca si tine ..am facut cam acelasi lucru ca tine ..si in privinta conversatiei poti incepe cu un simplu "Buna!" ..si vorbiti despre scoala laughing mult spor si mult noroc, bobocel.

| Innsbruck a răspuns:

Nu trebuie sa le scrii acum. O sa ai 4 ani la dispoziţie şi crede-mă că o să vă împrieteniti mai repede decat crezi

| BlackChocolate1 a răspuns:

Deci...n-am inteles.De ce trebuie sa le scrii tu primul?! Si de ce i-ai adaugat de pe acum pe Facebook? Discutiile virtuale pot induce in eroare.Cand am inceput clasa a IX-a, nu cunosteam pe nimeni si totusi ma inteleg mai bine cu(,)colegii decat cei ce au discutat din timp.Ca sa iti faci prietenii, trebuie sa vezi cum se comporta, cum vorbesc in public.Adevaratele prietenii se nasc involuntar.Aceasta e parerea mea!

| Mihai-Alexandru_Udrescu_1998 a răspuns:

Aveti 4 ani sa va cunoasteti. nu te grabi. asteapta pana in septembriewinking