| bodyguardsmecher a întrebat:

Eu am postat aceasta intrebare :
http://www.tpu.ro/......efericita/
As vrea sa ma lamuresc cu ceva.
Deci sa incep, eu am postat o intrebare asemanatoare chiar aici pe site si pe un alt site strain.
De fiecare data am primit aceleasi raspunsuri, si m-au facut sa ma simt mult mai bine.
Acum mi-am dat seama, bai eu nu am mai fost deranjat de aceasta amintire inca de la discutia cu tatal meu si de de la prima "expunere" pe acest site, insa am mai postata inca o data totusi eu fiind nepasator in legatura cu ea.
Oare de ce am mai insistat sa mai aud din nou aceleasi raspunsuri?
Mai trebuie clarificat ceva sau de ce am mai postat inca o data intrebarea pe site si inca o data pe un alt site?
Nu pot sa imi dau seama, trebuie sa mai fixez ceva sau?

Răspuns Câştigător
| Devilgrim a răspuns:

Ar fi fain sa dai timpul inapoi sau sa te joci cu timpul devil si eu as vrea...
Nu te mai gandi frate du-te pe afara sau fa ce crezi ca te poti distra ca sa poti sa uiti, daca scrii pe aici sau pe alte site'uri nu o sa uiti pana ce termin eu liceul devil Serios
Cum a zis si AnKuXor " lumea e plina de ciudatenii in ziua de azi " deci nu are rost sa te gandesti, acum nu stiu nici cati ani ai daca esti mic de -15ani inteleg e grav la varsta ta dar de ai de la +17 ani poti sa gandesti putin mai bine.

Ce vreau sa zic ca oricum si de te gandesti tot la " problema " aia nu o sa rezolvi nimic o sa treaca timpul si inca nu te-ai distrat sau alte chesti...

Mai esti inca student?
Ai prieteni ( baieti / fete ) care sa-ti spuna sa gandesti in viitor nu in strecut?
Sau pe acasa?

Sper ca te-am mai luminat putin laughing

7 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Intrebarea ta prezinta(inca) interes si se considera ca trebuesti ajutat! Raspunsurile provin de la persoane diferite, chiar daca in esenta sunt acelasi.

| bodyguardsmecher explică (pentru Fatamuntilor):

Probabil prezinta interes din simplul motiv : eu vreau sa scap de un gand, acum nu mai este treaba ca vreau sa trec peste pentru ca am facut-o deja.
Treaba este ca vreau sa fixez un lucru si apoi termin problema : daca as avea sansa sa dau timpul inapoi sa o schimb as facea, acest gand inca ma enerveaza!
De acest agnd vreau sa scap cu adevarat, cum sa ma conving ca ce s-a intamplat este un nimic care nu merita schimbat?

| Devilgrim a răspuns:

Iar esti in eroare "bodyguardsmecher"? laughing
Ce ti-am zis sa faci?
Uita-te la fete sau fa-ti o prietena frate sau acum mai exact ce raspuns ai vrea sa primesti ca sa te lamuresti si sa nu te mai gandesti ce a fost in trecut a fost. I don't want to see?

| bodyguardsmecher explică (pentru Devilgrim):

Probabil prezinta interes din simplul motiv : eu vreau sa scap de un gand, acum nu mai este treaba ca vreau sa trec peste pentru ca am facut-o deja.
Treaba este ca vreau sa fixez un lucru si apoi termin problema : daca as avea sansa sa dau timpul inapoi sa o schimb as facea, acest gand inca ma enerveaza!
De acest gand vreau sa scap cu adevarat, cum sa ma conving ca ce s-a intamplat este un nimic care nu merita schimbat?

| bodyguardsmecher explică (pentru Devilgrim):

Vreau sa mai completez cu un lucru :
Daca tie, tatalui meu si toate persoanele cu care am vorbit au spus acelasi lucru e clar, aceasta amintire este doar o prostie, ma rog, conteaza ca nu mai ma intereseaza.
Daca ma intreaba cineva "Frate, iti dau o pastila si poti uita de aceasta amintire ", eu ii spun : "Frate, nu am nevoie, deja este lasata in urma "
In acest moment, fara sa stau pe ganduri as schimba mai repede o nota la scoala decat o amintire de genul acesta!
Ma rog... e un exemplu ciudat insa cred ca din asta putem trage o concluzie foarte buna :
Nu are rost sa ma gandesc la ceva si sa imi imaginez ca este ceva iesit din comun, cand in realitate este ceva prostesc, ceva neimportant.
App : 15 ANI happy

| Devilgrim a răspuns (pentru bodyguardsmecher):

Bine faci ca nu iei cine stie ce efecte secundare are si nu e 100 % ca o sa uiti fix problema aia devil devil, nici nu am auzit ca exista pastile care poti sa uiti doar Droguri I don't want to see dar o sa devi independent etc alta poveste e astawinking devil
Oricum la varsta ta deja poti sa-ti cauti o prietena sau sa umbli cu cateva laughing deja esti mare parca la 15 ani esti pe a-8 sau a-9 nu tare mai e stres de invatat ( nu zic ca nu trebuie sa mai inveti laughing dar trebuie sa-ti faci si timp de altceva )...

Bafta, zambeste mai des si distreaza-te la maxim devil

| Devilgrim a răspuns (pentru bodyguardsmecher):

Ar fi fain sa dai timpul inapoi sau sa te joci cu timpul devil si eu as vrea...
Nu te mai gandi frate du-te pe afara sau fa ce crezi ca te poti distra ca sa poti sa uiti, daca scrii pe aici sau pe alte site'uri nu o sa uiti pana ce termin eu liceul devil Serios
Cum a zis si AnKuXor " lumea e plina de ciudatenii in ziua de azi " deci nu are rost sa te gandesti, acum nu stiu nici cati ani ai daca esti mic de -15ani inteleg e grav la varsta ta dar de ai de la +17 ani poti sa gandesti putin mai bine.

Ce vreau sa zic ca oricum si de te gandesti tot la " problema " aia nu o sa rezolvi nimic o sa treaca timpul si inca nu te-ai distrat sau alte chesti...

Mai esti inca student?
Ai prieteni ( baieti / fete ) care sa-ti spuna sa gandesti in viitor nu in strecut?
Sau pe acasa?

Sper ca te-am mai luminat putin laughing

| AnKuXor a răspuns:

Te Inteleg,nu-i usor sa uiti,chiar daca poate mai intalnesti prietenul tau,dar oricum fa-ti curaj ca nu te omoara nimeni, lumea e plina de ciudatenii in ziua de azi, si oricum nu stiai ce faci, viata merge inaninte, dar trebuie sa lasi sa treaca de la sine.
Schimba-ti gandurile si uita.
Curaj. happy