| JeLeu a întrebat:

Salut iarasi TPU happy
Am o problema... ceva gen " din dragoste " happy
De la un timp a inceput sa imi placa de o fata. Faza e ca ea deja are(avea ~ o sa va explic imediat) un prieten. Din intamplare prietenu' asta al ei e cel mai bun prieten al meu.Impart cu el totul; chiar si id-ul de mes laughing. Ei acum sunt despartiti intr-un fel, dar baiatul acesta, inca isi mai pune statusuri gen : Te iubesc franci :X:X: sau Nu pot sa traiesc fara tine... etc
Ei acum nu sunt impreuna, dar sunt ff buni prieteni si as vrea sa o cunosc mai bine pe fata "asta" poate sa devenim prieteni buni... dar cu prietenul meu cum ramane? nu vreau sa se supere sad
Aveti voi vr-o solutie happy? - fundita

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E cam complicata treaba. Se spune ca femei sunt pe toate drumurile insa un prieten adevarat mai rar gasesti. Daca tu crezi ca ea merita sa iti strici prietenia cu el fa-o. Dar din cate spui nici macar nu o cunosti. Poate ca ei au o relatie frumoasa insa mai exista si certuri. Poate fac demersuri sa se impace. Nici macar nu sunt lucrurile clarificate intre ei. Parerea mea este sa nu faci greseala de a te combina cu iubita/fosta iubita a prietenului tau cel mai bun. Mult succes!

4 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Da, Nu strica o prietenie pentru o fata! Nu se merita! Cine iti garanteaza ca vei ramane cu ea pe veci? Hai sa fim seriosi! O vei pierde la un moment dat si pe ea si pe el!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca oricum imparti totul de ce nu incercati ceva in 3

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ar trebui sa risti prietenia pentru o fata, pentru. ca pana la urma o s-o pierzi si pe ea si pe prietenul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa fii doar prieten cu fata ai, deoarece daca afla prietenul tau sar supara si tiai pierde cel mai bun prieten.