| florymirela1996 a întrebat:

Imi place foarte mult de un baiat care se comporta destul de frumos cu mine : mi-a dat geaca lui cand mi-a fost frig,mai face glume pe seama mea, ma mai ciufuleste, mi-a cerut telefonul sa se joace si m-a si pupat (pe obraz) de cateva ori pentru ca le pupase si pe alte prietene.El o place pe prietena mea dar ea este intr-o relatie de 1 an si ceva si nu este interesata.O ia mereu in brate,o pupa, ii face cadouri, ii lasa comentarii la poze etc. dar el este asa afectuos cu toata lumea... Odata cand o pupa pe prietena mea mi s-a parut ca se uita la mine si ieri cand am iesit el s-a asezat langa mine pentru ca era loc liber si mi s-a parut ca da sa imi zambeasca.Imi facusem curaj si l-am bagat in seama, l-am intrebat ceva, a vazut mesajul dar nu mi-a raspuns iar cu prietena mea vorbeste mai mereu... Abia cand a iesit afara a venit la mine si mi-a raspuns si a facut glume etc. Exista o posibilitate sa ma placa sau face totul din prietenie pentru ca asa se comporta el cu toata lumea? Ce ar trebui sa fac? big grin

6 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Mmda, exista o posibilitate sa te placa, dar eu cred ca e doar prietenos, asa se comporta el cu toata lumea... daca e ceva o sa iti spuna, dar nu spera prea mult.

| IsabelaIssa a răspuns:

Pai daca el o place pe prietena ta, si "se da" si la tine, tu esti un fel de pansament pentru ca nu o poate avea pe ea in caz ca se va lega ceva. Sau poate nu. Eu nu te sfatuiesc sa faci tu primul pas, mai lasa lucrurile sa decurga de la sine si vei vedea ce se intampla in timp.

| anitza2000 a răspuns:

Nu iti recomand nici eu sa faci primul pas, adica asa se comporta cu toate si doar pentru ca se comporta dragut si cu tine nu insemna ca te place. Asteapta sa vezi cum stau lucrurile, daca nu se comporta cu tine cum se comporta cu fata care o place, eu iti recomand sa mai astepti si sa observi mai atenta ccum se comporta cu celalalte, daca se comporta la fel cu tine, atunci nu te place si totul e din prietenie.

| persseuss a răspuns:

Sa i spui ce ai pe suflet.
sa i spui ca ti place de el, si daca sentimentul e repciproc

| ElenaSA a răspuns:

Cam asta este stilul sau. Este greu sa distingi ce simte, daca este afectuos cu fetele din jurul lui. Poate daca-i spui ce simti, va analiza mai mult sentimentele sale fata de tine si va reactiona intr-un fel.

| xBlackUndergroundx a răspuns:

Mai mult ti se pare decat crezi.