| RobinAlin31 a întrebat:

Salut,imi puteti spune toate profilele de la real si uman si diferenta dintre acestea doua?

Răspuns Câştigător
| Teo29 a răspuns:

Servus, diferenta e foarte mare. La real faci mate( M1, M2), fizica, chimie si la bac stai cu stres maxim daca nu esti bun si nu iti place matematica iar la uman e usor, mai ales la filologie, faci putina istorie, geografie, romana mai multa, e foarte dragut. Gandeste-te la materiile care iti plac, la liceu e diferit de scoala. generala, si, nu conteaza profilull pentru facultate, te poti pregati suplimentar intr-a 12 cu un profesor bun si sa dai la ce facultate vrei ( care au admitere). Succes happy

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,la real faci mai multa matematica 4 ore, 1 ora geografie, istorie, logica, 2 ore chimie, biologie si engleza optional si engleza mai mult de invatat si la uman faci doar 2 ore matematica, istorie, geografie, 1 ora chimie, biologie si latina e mai usor dar iti recomand la real deoarece poti invata mai multe si ajungi ceva in viata, la uman sunt pentru lenesi.