| NumeNormal a întrebat:

Salut lume, deci am ajuns in momentul ala cand ma intreb daca are vreun rost sa te stresezi pentru scoala/meditatii.Voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| frostxtq a răspuns:

Stresul nu e bun pentru sanatate. Trebuie doar sa iti pese de scoala, sa iti dai interesul si sa inveti cad trebuie. In timpul liber degeaba te stresezi daca nu faci nimic in privinta asta.

6 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

Nu, normal. Mai convenabil e sa lenevesc acum, iar mai tarziu sa ma sinucid pentru ca n-o sa am din ce trai. Haha...ha

| NumeNormal explică (pentru Pricked):

Cred ca nu faci diferenta dinte a-ti pasa si a te stresa.Notele mele sunt foarte bune, dar pentru a le mentine asa ma infrunt cu o multime de emotii.

| neutrino a răspuns:

Daca tot vrei sa te stresezi, mai bine invata la scoala ceea ce va preda profesorul, si in acest fel stresul va fi mai mic, facand economie de multi bani, pe care ii poti folosi in alt scop.

| peperonies a răspuns:

Absolut deloc. dar DELOC.

| Primu_GigiBecali_1980 a răspuns:

Da daca vrei studi superioare insa nu fi robot nu trebuie sa fi cel mai bun decat la ce iti place scoala e irelevanta pana la facultate
sau cursuri specializate cat despre stress gaseste un mod sa scapi de el exercitii fizice fa-ti o prietena devino gamer etc

| stranger2 a răspuns:

Da, are. Acum nu am sa-ti dau un argument prea stabil, dar probabil esti la adolescenta si ai in cap doar sa te distrezi, dar vei ajunge la un moment dat-nu neaparat acum, mai tarziu- cand realizezi ca tu defap nu sti nimic si nu ai nici un rol in viata. Eu zic sa te gandesti foarte bine, ca daca iti vezi de scoala, iti vei multumi tie insuti mai tarziu.