| anonim_4396 a întrebat:

Mama mea a plecat sambata in Italia..sau se presupune ca acolo. A avut o oferta de munca si a plecat. Dar de sambata seara nu mai stiu nimic de ea, nu am mai putut sa o sun, nu m-a mai sunat. Nici femeia cu care a plecat nu poate fi apelata, nu stiu numele firmei la care s-a dus..am crezut ca nu a sunat ca nu are cartela, dar a trecut deja prea mult. duminica seara ar fi trebuit sa ajunga in Italia. Ciudat este ca soferul autobuzului a zis ca o ia prin Bulgaria, Grecia si nu mai stiu ce..in fine, a zis ca o sa ia feribotul ca e mai scurt drumul.din cate am citit, e mai lung si costisitor drumul cu feribotul.
Ce as putea face sa o gasesc? Sa stiu ca e bine? Ajutati-ma, va rog.

11 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Daca nu are cartela incarcata, du-te la un centru de reincacare electronica si incarca-i cartela cu numarul. Daca nu are bani pe pe ea nu o poti suna. Tata este in belgia si ii ia lui credit cand il sun.

| Seby1994 a răspuns (pentru danutzu96):

Stiu cum e. si eu fac la fel pentru mama. in Italia e ff scump. eu o incarc din tara

| gabii97 a răspuns (pentru Seby1994):

Da-mi si mie un exemplu de numar de Romania format cu prefix de italia..stiu ca e +39 prefixul, dar imi zice ca nu e valid numarul.
Nu am cum sa nu ma panichez..se fac 4 zile de cand nu stiu nimic de ea.

| danutzu96 a răspuns (pentru gabii97):

Trebuie sa poti suna fara prefix (cum fac eu cu tata), dar sa fie incarcata cartele.
Daca nu incearca prefixul +39 si numarul de telefon fara 0.

| Seby1994 a răspuns (pentru gabii97):

Asa e. pefixul pentru Italia e +39. Tot ce pot sa spun ete sa astepti sise te rogi sa fie ok. sunt sigur k e bine dar poate nu are cu ce sa te sune

| gabii97 a răspuns (pentru Seby1994):

Nu a plecat singura ca sa zic ca nu are de unde sa sune. putea sa sune de la vreo colega

| Scarbo a răspuns:

Pai, stii ce se zice despre Italia si femeile care se duc acolo nu?

| gabii97 a răspuns (pentru Scarbo):

Ce se zice?

| Scarbo a răspuns (pentru gabii97):

Pai stii tu, sicilieni, mafioti, produs...

| gabii97 a răspuns (pentru Scarbo):

Asta se intampla in filme. Nu cred ca poti duce un autocar intreg la produs asa usor

| Seby1994 a răspuns:

Bun. deci...nu te panica. nu raspunde la telefon pentru ca probabil ai sunat pe nr cu prefix de Romania. daca a iesit din tara, automat s-a schimbat si prefixul. Si nu te-a sunat probabil pentru ca nu are min. internationale sau semnal. Asteaptawinking