| anonim_4396 a întrebat:

Salut mani. Deci am un copac.în jurul copacului crește iarbă foarte înaltă si incalcita și e și cald, deci cam sufoca copacul.cum ași putea îndepărta iarba? Am fost sfătuit să cosesc iarba din jurul copacului,da imi e frică să apropii lama de copac având în vedere ca e prima dată, și sar putea să îl avariez. ceva metode nedureroase pentru a îndepărta iarbă din jurul copacului? ași putea să o scurtez cu o foarfecă? copacul va mulțumește.

6 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Dupa ce ti-am citit de 2 ori intrebarea m-am prins, foarte tarerolling on the floor

suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti e frica sa apropii lama, da ce naiba e copac nu om... nu crapa daca ii faci o mica julitura

| Radu284 a răspuns:

Daca e iarba in jurul copacului, poti lua fie o secere fie o sapa. Sau o poti smulge manual.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chestia e ca iarbă nu e tocmai iarbă, iar copacu nu e tocmai copac.

| ksuper31 a răspuns:

Ohhh! Metafore!

| MrsVamp a răspuns:

Cel mai bine e sa lasi natura sa isi faca treaba, nu ii face ierbi nimic sau se va razbuna. Mai bine ia un evantai si fa-i vant copacului. Daca tot nu e de ajuns cheama niste prieteni sa te ajute... daca n-ai prieteni, plateste oameni randoom de pe strada. Si eu ii multumesc copacului.