| AnnAnonymous a întrebat:

mereu mi-am dorit o aventura cu o femeie mai mare ca mine. eu am 20 de ani, si am cunoscut o femeie la servici care are 35 de ani, si 2 copi,am avut o relatie. ne-am culcat impreuna.dar intre timp am pus suflet la ea. si ne-am cam certat, si ne-am despartit. acum parca imi pare rau ca am lasat-o, si as vrea sa ne impacam iar.ce parere aveti? e chiar asa mare problema de varsta?

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Problema e ca ea are familie si nu trebuia sa te incurci, dar si eu am intalnit femei cu copii mici si m-am bagat pe interes. Asa ne face viata.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pai gandeste-te bine si fa ce-ti spune sufletul si inima. Nu conteaza ca este mai in varsta. Vine o vreme cand varsta si sex-ul (sex in sens de relaie sexuala) nu mai conteaza si conteaza sprijinul. Trebuie sa gandesti in perspectiva.

| RAY a răspuns:

E daca o iubesti ce importanta are varsta. mult noroc, si nu vb asa de viata una ai

| SkyPilot a răspuns:

Cel mai bine este sa faci ce simti tu. Eu stiu pe cineva intr-o situatie asemanatoare cu a ta, si sunt de vreo 20 de ani impreuna. Cat de mare e problema cu varsta, numai tu poti decide in functie de ceea ce iti doresti cu adevarat.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Daca tu o consideri atractiva din punct de vedere sexual, atunci ok. Personal chestia asta mi-e infierenta, am destule prietene care sunt atrase de barbati mai in varsta decat ele.
Dar ea are doi copii si probabil vrea un tata de care sa aiba grija de ei.Presupun ca la 20 de ani n-ai chef de cresti plozii altora, ma rog...
Gaseste-ti una de varsta ta, sau foloseste-o pe asta pentru a face sex si cam atat, fara sentimente, fara relatii.

| ElenaSA a răspuns:

Este aproape dubla varsta dansei. Este dureros acum, pentru ca e proaspata despartirea, dar relatia asta nu va rezista in timp.

| AnnAnonymous explică (pentru ElenaSA):

Chestia e, ca m-am atasat de ea, si din cauza, ca n-am cu cine sa vorbesc, si ea imi oferea atentie, afectiune..mereu vorbeam cu ea, ma asculta...asa o sa fiu iar singur mereu, nu voi vorbi cu absoluut nimeni, deoarece cu parintiii nu ma inteleg, prieteni nu am. sad urasc viata asta... uneori chiar mi-as dor isa mor.

| ElenaSA a răspuns (pentru AnnAnonymous):

Hm, poti continua relatia. Dar transform-o in relatie de prietenie.

Răspuns utilizator avertizat
| somebodythatiusedtoknow a răspuns:

Eu nu inteleg relatiile de acest gen, mi se pare greu de crezut ca rezista. In cazul in care se intampla, apar multe compromisuri din partea persoanei mai tinere. Poate peste cativa ani iti vei dori un copil al tau cu ea, dar va fi la o varsta la care o sarcina e ultimul lucru pe care si-l va dori. Acum nu gandesti in perspectiva, pentru ca te-ai atasat de ea. Eu zic sa lasi situatia asa cum e si sa te orientezi spre o femeie de varsta ta.

| TipaS a răspuns:

Nu este o problemă vârsta, dar femeia aceea are o familie. Mi-e milă de cei 2 copii ai ei. E treaba ta, dar gândește-te că vei distruge o familie.
Baftă!

| Ungureanus a răspuns:

Man,gandeste-te ca tu acum ai 20 de ani si ea 35.frumusetea trece, si cand o sa ai tu 35 si ea 50 sigur o sa ai regrete, asa ca mai bine o lasi moarta(relatia) decat sa o faci si pe ea sa sufere atunci, parerea mea