| Omulbagacios a întrebat:

Nu prea ma descurc sa caut pe internet. Cine ma ajuta si pe mine sa-mi spuna despre caminul sau locul unde stau elevii de la liceul Calistrat Hogas din Piatra-Neamt?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ar avea si liceul Calistrat Hogas un camin/internat precum au celelalte 2 unitati de invatamant precizate/prezentate in articol, poti fi sigur ca s-ar fi facut referire in articolul respectiv si la acel internat. Ai putea obtine informatii precise daca vei accesa între orele 8.00-16.00, în zilele lucrătoarea, secretariatul colegiului (tel. 0233-215853).

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

""Alternativa cea mai avantajoasă pentru elevi şi părinţi, din toate punctele de vedere, este internatul. Căminele – internat care au mai rămas în Piatra-Neamţ au oferte foarte convenabile. Spre exemplu, la căminul Colegiului Tehnic „Gheorghe Cartianu", cazarea unui elev pe lună costă doar 100 de lei. Aici le sunt asigurate copiilor şi cele trei mese pe zi la preţul de 17 lei. La Colegiul Naţional de Informatică, mânca-rea este ceva mai ieftină (13 lei/zi), în timp ce cazarea costă 160 de lei pe lună. În plus, în cămine există pedagogi care se ocupă de elevi în timpul orelor extraşcolare, îi ajută pe copii la pregătirea lecţiilor şi ţin legătura cu diriginţii şi părinţii în cazul în care apar diferite probleme."" http://realitateamedia.ro/chirii-uriase-pentru-elevi/ Citeste articolul, poate gasesti informatia dorita. Succes!

| Omulbagacios explică (pentru corbulalbrosu):

Ma intereseaza strict de liceul Calistrat Hogas din Piatra-Neamt, nu sunt sigur ca are camin, daca ma asiguri ca are sau nu si imi dai si detalii iti dau Funda.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Omulbagacios):

Daca ar avea si liceul Calistrat Hogas un camin/internat precum au celelalte 2 unitati de invatamant precizate/prezentate in articol, poti fi sigur ca s-ar fi facut referire in articolul respectiv si la acel internat. Ai putea obtine informatii precise daca vei accesa între orele 8.00-16.00, în zilele lucrătoarea, secretariatul colegiului (tel. 0233-215853).