| exotickiller a întrebat:

Salut.Nu stiu de ce, dar tot timpul cand trebuie sa ies cu colegii undeva simt fluturi in stomac.Si azi trebuie sa merg la fotbal cu prietenii si inca ceva persoane necunoscute si am fluturi in stomac de parca as da bac-ul.Ce e asa si cum pot scapa de ea? Merci!

Răspuns Câştigător
| AmiRa33Rebeca a răspuns:

Pai...emotiile astea de care zici mi se par destul de ciudate. Cel mai probabil nu esti prea apropiat de colegii astia ai tai, si ai vrea asta. De aceea ai anumite temeri, cum ar fi sa,, nu o dai in bara,, sau sa nu superi pe vreunul.Cu alte cuvinte nu ai prea multa incredere in sine si asta iti creeaza o anumita emotivitate, din punctul meu de vedere fireasca. Incearca sa scapi de emotii cu gandul ca te intalnesti cu ei pentru a te distra, nici vorba pentru a-ti creea o stare de incomoditate! In plus. ce rau s-ar putea intampla? Fii optimist si mergi pe principiul ca ceea ce vrei sa se intample, se va intampla, ca esti ceea ce gandesti (apropo, este si o carte cu numele asta pe care ti-o recomand). :*

5 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

E simplu, probabil te gandesti cum vei da in fata persoanelor care nu le cunosti si ce parere crezi ca isi vor face despre tine, dar nu da prea mare importanta la astfel de emotii, tu doar simte-te bine.

| BiuL a răspuns:

Sunt colegi pe care ii cunosti de putin timp, asa-i? Stai linistit. Respira adanc si incearca sa cunosti cat mai multa lume, ncearca sa fii cat mai sociabil si deschis sa te acomodezi mai repede cu oamenii noi.

| exotickiller explică (pentru BiuL):

Ii cunosc de 3 ani.multumesc de raspuns

| BiuL a răspuns (pentru exotickiller):

Pfff, poate ar fi util sa consulti un psiholog.