| MariaGn a întrebat:

Sufăr de anxietate chiar nu stiu dar ma simt nașpa n-am putere când ma trezesc tot mie somn simt ca n-am avut un somn odihnitor bine am fost si stresata din cauza la ceva acum cate-va zile dar nu mai contează le-am zis si părinților mei sa ma duca la doctor la spital unde o fi ca ametesc nu pot sa fiu eu ma descurc naspa oriunde in perioada asta nu ma pot odihni uneori din cauza fricii la cauza aia si a stresului adică incerc sa evit stresul dar tot simt palpitatia aia nu mai pot! Ajutati-ma va rog frumos funda si vot!

Răspuns Câştigător
| Armenianeek a răspuns:

Din interiorul tău porneste totul, tu iti controlezi gandurile, tu iti controlezi viata. Schimbarea incepe de la tine.
Poti evita cu usurinta stresul nepasandu-ti efectiv, cel putin pentru o perioada scurta de timp. Relaxeaza-te!
Daca ai nevoie de cineva cu care sa poti vorbi, sau sa te confesezi, eu iti pot fi alaturi chiar daca nu sunt langa tine. Lasa-mi un mesaj pe privat, bafta! big grin

3 răspunsuri:
| Sase a răspuns:

Eu zic sa incerci sa-i convingi pe ai tai sa te duca la psiholog. Anxietatea e un chin si nu trebuie sa-l suporti. Daca nu reusesti, apeleaza la psihologul scolii. Pana atunci, incearca sa analizezi evenimentul care te-a afectat si modul in care te afecteaza eventual scrie pe ceva ca sa te eliberezi. Poate poti gasi pe cineva cu care sa vorbesti despre asta. Daca esti sub influenta evenimentului, poate ca tu nu vezi toate perpectivele si o persoana din afara iti poate oferi alinare.

| MariaGn explică:

Armenianeek cum te numesti pe facebook?

| Armenianeek a răspuns (pentru MariaGn):

Leti Mențeanu happy ai un link la profilul meu de aici