| TheDarkDragon a întrebat:

Salut.Sunt in clasa a9a si am deja nota 6 la purtare.Astazi s-a intamplat un incindent cu o tigara electronica in clasa, in care suntem aproape toti implicati. Daca mi se mai scade un punct, o sa am 5, voi fi exmatriculat? Ce pot face in cazul acesta?

3 răspunsuri:
| Bogdanel97 a răspuns:

Pai deoarece esti in a 9 nu cred ca vei fi exmatriculat, deoarece 10 clase sunt obligatorii. Poti fi exmatriculat doar in cazuri mai serioase de exemplu o gramada de absente, sa aduci droguri in liceu, sa folosesti arme albe, sa fi prins cu materiale pornografice si altele din astea mai grave. Si la comisia de disciplina, daca te cumintesti poate ti se vor mai sterge din puncte. Nimic nu ii batut in cuie pana la sfarsitul semestrului. Ai grija pe parcurs ce vei face. Salut.

| Dayiii96 a răspuns:

De exmatriculat nu cred ca te exmatriculeaza doar ca trebuie sa ai mare grija cu ceea ce faci in continuare si sa ai grija ca semestrul viitor sa te tii la 10 pentru ca media pe an trebuie sa fie minim 6.5 si in urmatorii ani ai mare grija pentru ca din clasa a 11-a exmatricularile vin pe banda rulanta

| EneFlavius a răspuns:

Chestia e, ca se mai sterg punctele alea, daca devii ingeras peste noapte!