| anonim_4396 a întrebat:

Sunt în primul an de liceu și e vorba de un coleg. Primele două săptămâni nu-mi vorbea deloc, parcă nu eram colegi. În a treia săptămână, dacă nu mă înșel, m-a cuprins de brâu și avea intenția să mă „atragă" (nu știu dacă am folosit cel mai bun termen). În fine, înțelegeți voi. M-am simțit ciudat după faza asta, încercam să mă lămuresc de ce naiba ar face asta, plus că se uita destul de insistent timp de vreo 30 de secunde încercând să mă convingă. A doua zi a început să-mi dea priviri, să facă glume pe seama mea, nu prea multe. Se uită adesea la mine în timpul orelor, mi-a cerut un pix (nici în ziua de azi nu l-am primit înapoi). El e genu' ăla de băiat „rebel" aș putea spune, chiulește zilnic și abia că mai trece pe la școală, se dă la toate fetele, bine, nu la toate, dar pe scurt e un afemeiat, fumează (nu că ar fi un lucru rău). Dar cu toate astea, eu mă simt prost de fiecare dată când îl văd că se dă la alte fete sau când mă ocolește. Nu știu ce să zic, pur și simplu nu-i suport caracterul de șmecheraș. Vreau doar să știu cum aș putea să nu mă mai simt prost când face fazele astea etc. Nici măcar nu înțeleg de ce o fac. Sunt o mare proastă, aș zice. Vă mulțumesc mult dacă ați citit, am nevoie de un sfat. Peace all! ^-^

2 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Îți place dar nu îți place de cine trebuie și puțin ți-ai dat și tu seama de asta. Vă găsiți șmecherași iar după vă plângeți...

| AquaBlue97 a răspuns:

Dai pace, mai sunt zici de baietii pe lumea asta, daca te enerveaza nu il mai baga in seama si gata.

Have Fun!