| anonim_4396 a întrebat:

Sunt intr-o situatie mai ciudata un pic.Am inceput sa lucrez pe perioada vacantei de vara si mi-am adunat si eu niste bani (aprox 800 euro).
Ideea este ca le-am spus alor mei ca lucrez pentru a-i ajuta sa ne cumparam o masina.
Ulterior mi-am dat seama ca decat sa merg din toamna cu masina la facultate, mai bine mi-as cumpara o bicicleta pentru ca imi place sa merg prin oras, sa fac drumetii, etc.O bicicleta cat de cat serioasa costa cam 500 euro.
Acum parca m-a luat foarte tare ideea asta sa imi cumpar o bicicleta pentru ca este foarte utila in oras, insa nu prea stiu ce sa fac, imi este frica sa nu ii dezamagesc, plus ca nu stiu cat va mai tine vremea pentru mersul pe doua roti.
Voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| Ottakringer a răspuns:

Nu prea vad ce masina ti-ai lua cu 800 euro. Oricum pe vreme rea ce faci cu bicicleta? Nu tot la masina o sa apelezi?
Aici depinde cat de departe e facultate a. Oricum iarna sau pe vremea rea nu o sa mergi tu cu bicla. happy

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| BadLara a răspuns:

Să faci poze prin ploaie,vijelie, grindină, zapadă, polei, să vedem şi noi cum îţi stă pe bicicletă. Asta dacă nu o să fii lovit de maşini sau rupt de maidanezi.Romania nu e Amsterdam.Sau poate eşti prin Olanda?happy