| ABCD122 a întrebat:

Sunt stresată de mor. Luni si miercuri am Evaluarea Naționala, m-am pregătit timp de aproximativ 2-3 luni, iar saptamana aceasta am recapitulat si invatat cam tot ce nu știam. Insa tot ma simt nepregătită. Am sentimentul ca o s-o dau in bara din nou, ca n-o sa stiu nici primul subiect si n-o sa intru la liceul mult dorit.
Ce sa fac sa ma calmez?
Un sfat ar fi binevenit. Dau fudita!

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da. Daca esti stresata e bine. Inseamna ca stii. Gandeste asa. happy

Sunt soua parti. Cei care iai fac griji ai cei care nu.
Aia care nu isi fac griji, sunt geniile pentru ca oricum stiu ca ia 10. Sau prostii. Ca oricum stiu ca nu fac.
Si cealalta jumatate. Cu aia care isi fac griji. Aici cel mai probabil sunt cei de la mijloc. Care trec oricum. Dar pe la mijloc asa.

Deci, nu iti mai face atatea griji ca iti faci griji. Sau stai. Trebuie sa iti faci griji? Sper ca nu te-am incurcat si te-am mai inveselit putin big grin
Scuza-mi logica happy

.

9 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Mai bine roagă-te.

| R0R0 a răspuns:

Stai calma.O sa reusesti.

| WaterDrop a răspuns:

Sexul calmeaza si binedispune.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru WaterDrop):

De ce prevad ca va crede ca ai spus la misto.

| WaterDrop a răspuns (pentru UnBroken2016):

Salut UB! Dar oare chiar ne intereseaza ce crede? laughing Datoria era sa ii fie oferit un raspuns, ceea ce s`a si intamplat, de ea depinde restul.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru WaterDrop):

Salut. Nu, dar e pacat sa crezi ca e la misto ceva ce chiar e adevarat laughing.

| alexandrualind a răspuns:

Sa inveti cu prietenie!

| apz a răspuns:

Bună.

Încearcă să laşi frica deoparte pentru că mai rău îţi face. Nu doar că te agită şi îţi creează impresia că nu ştii absolut nimic, ci o să te pună în dificultate şi în timpul examenului. Păstrează-ţi calmul. Iar dacă tu ştii că ai învăţat totul, atunci sigur vei reuşi. Cel mai bun sfat ţi-l dai singură în momentul în care vei reuşi să-ţi stăpâneşti emoţiile.

Succes la evaluare!

| Alexia19A a răspuns:

Buna am trecut si eu prin aceasta perioada si eram foarte stresata. iti poti cumpara o pastila pe baze de plante