| stragery a întrebat:

Salut TP am vazut Jocul MineCraft la un prieten si am vrut sal incerc, dar cand l-am descarcat si am intrat in iel mi sa resetat Pc, am crezut cai din procesor Intel Pentium Dual-core E 2140 dar cand i-am verificat temperatura procesorului era de 25 grade [Normala] totusi am placa video mica de 128 dar nu cred ca MIneCraft cere resurse uriase, am si 2 Gb ram. Funda cine zice ce are + invitatie pe datasence gratuit Ps:nu e linux e vresiunea windows totusi nj ce are nu e virus...

2 răspunsuri:
| helenwolf a răspuns:

No problem dude! Am si eu aceeasi problema. Nu are grafica cine stie ce dar consuma mult RAM. La mine face tot asa si e de la placa video ca a mea tot de 128 este de la Nvidia. Si ca sa fac test am mai schimbat cu inca 2 placi tot de 128 si face la fel. Doar ca la mine "ingheata" imaginea si dupa se restarteaza PC-ul. Am incercat de toate dar fara rezultat, am cautat pe net pe site-urile minecraft dar nah.

| NaruToNR1 a răspuns:

Iti trebuie programul java
Fundaa?