| ƘЭлT a întrebat:

Acum 2 minute am luat. Minecraft 1.6.2 mi-a mers toate bune si frumoase am pus caii si nu stiu ce sa le dau de mancare.P.S :Nu am demo version.+Ca nu pot sa le pun armura si nu stiu de ce. Cine ma ajuta i dau funda si vot +launcherul scrieti ce sa fac si lasati id de mess
Multumeschappy

Răspuns Câştigător
| RuxMorgenstern a răspuns:

Buna,cred ca te pot ajuta! Trebuie sa le dai fân, dar depinde daca este pui va creste de fiecare data cand ii dai o bucata. Atunci cand este pe cal dai,, E,, dupa cum deschizi inventarul la tine si se deschide inventarul calului si ii pui șa și armura. Poti face capastru, daca nu stii cum intra aici http://www.minecraft-crafting.net/ Ca sa ii calaresti dai click dreapta pe ei si ca sa te dai jos dai shift, insa daca nu mananca si nu au șa nu vor merge, cand vor avea de toate ii controlezi tu din w a s d. Sper ca te-am ajutat Si... spuneai ceva de funda? :)

5 răspunsuri:
| Ceriik a răspuns:

Pentru caine gasesti un caine mergi langa el si ii dai un os cand se uita la tine.

| ƘЭлT explică (pentru Ceriik):

Am zis cal nu caine

| qpAleee a răspuns:

Leaga un cal de un par si urcate pana vezi ca face inimioare apoi apesi e cand esti pe el si ei armura si sa si le pui pe el funda :$

| Toni01 a răspuns:

Uite aici un site, pe mine m-a ajutat este un videoclip si iti arata cum sa imblanzezi caii cum sa pui sa pe ei si cum pui armura pe ei
http://video.ghz.ro/......zirea.html

| Sarbu_Anne-Marie_1999 a răspuns:

Pe ce litera ma dau jos dupe cal