| SoferTir a întrebat:

Am 12 ani si 7 luni si am 1.70 sunt baiat ce ziceti am gigantism?

4 răspunsuri:
| Laurretta a răspuns:

Nu cred că este vorba de gigantism, ci mai degrabă de o dezvoltare mai rapidă. Dacă te preocupă acest lucru poți să-ți faci o radiografie la osul de la încheietura mâini (nu-mi mai aduc aminte cum se numește) și poți afla dacă vei mai crește sau nu.

| georgy39 a răspuns:

Eu sunt fata, am 12 ani si am 1.70, iar o colega de la mine are 1.75, iar alti colegi sunt foarte mici, dar depinde si de parinti, de exemplu tata are 2.00(si nu exacerez) iar mama 1.78. Sper ca am fost de folos big grin fundita?

| Gym a răspuns:

Ai o... toata luma acum gata au 1.70 inaltime gata am gigantism daca mata cu tactu au 1.90 normal ca si tu cand o sa ai vreo 16 ani sa ai 2.10 asta nu inseamna ca ai gigantism

| VlaAaDuTzZ333 a răspuns:

Nu ai nimic si eu am 12 ani si 1.78.Chiar e un lucru bun gandeste-te si iti dai seama fetelor le plac baietii inalti.Tie ti-ar place sa ai prietena o fata si sa fie mai inalta decat tine? Cred ca nu.