| Anonym985544 a întrebat:

am 12 ani si m-as duce la sala deoarece nu prea pot face multe in apartamentul me. E limita de varsta? Daca da, care este? mersi!

Răspuns Câştigător
| Skullduggery a răspuns:

Eu am inceput de la 13 ani sa merg la sala impreuna cu tatal meu si nu s-a intamplat nimic in afara de faptul ca majoritatea oamenilor de acolo se mirau ca pot trage de greutati.
Eu iti recomand sa mergi cu tatal tau la sala. Sper ca te-am ajutat!
P.S:Nu cred ca exista nicio limita de varsta.

4 răspunsuri:
| persseuss a răspuns:

Nu prea o sa mai cresti daca te duci asa de mic la sala, dupa 17 18 20 de ani ti as recomanda.lasa ti corpu intai sa creasca normal.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Nu există limită de vârstă pentru a merge la sală.
Eu am început de la 16 ani, acum am 18 şi eram surprinsă să văd că sunt şi copii mai mici pe-acolo.
Dacă eşti fată, îţi recomand să îţi faci abonament la Aerobic, Pilates, Tae Bo, Zumba, etc.
Dacă eşti băiat, atunci mai bine îţi faci abonament la Fitness şi Cardio.
Mergi şi la bandă de două ori pe săptămână.

Numai bine!

| RexCuParuCret a răspuns:

Nu e limita de varsta, sportul este sanatate.
Si faza aia ca daca mergi la sala ramai pitic e mit eu au am crescut si in inaltime cand faceam sala.

| Anonim0078965 a răspuns:

Este indicat sa mergi la sala putin mai incolo, dupa ce corpul tau mai creste. Unii oameni pot sa nu mai creasca(depinde si de ce exercitii faci ), dar am un prieten care s-a apucat de sala pe la 12 ani si acum la 15 ani are 1, 61(cam scund).In fine, mai asteapta si tu pana la 14, iar daca nu, vorbeste cu un instructor sau medic ortoped si cere-i sfatul.